Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siemianowice Śląskie

Korzystna oferta kredytowa jest marzeniem każdego kredytobiorcy. Jej znalezienie nie jest wcale łatwe, ze względu na dużą ilość banków działających na rynku. Aby uniknąć podjęcia złej decyzji i podpisania nieintratnej umowy warto skorzystać z oferty doradcy kredytowego. Kim jest doradca kredytowy i jakie usługi oferuje?

Czym jest doradztwo kredytowe?

Profesjonalne doradztwo kredytuje to usługa, która polega na pomocy specjalistów w dziedzinach finansowych. Wykwalifikowani pracownicy pomagają klientom podjąć decyzję dotyczącą wyboru oferty kredytowej różnego typu, jak:

 • kredytu gotówkowego,
 • kredyty hipotecznego,
 • kredytu na rozwój firmy.

Rozwój doradztwa finansowego wynika z rosnącej liczby banków, co znacznie utrudnia kredytobiorcy znalezienie najlepszej oferty. Dzięki analitycznej wiedzy doradców, klient ma możliwość wyboru najbardziej korzystnego kredyty, która będzie odpowiadała jego sytuacji ekonomicznej oraz ogólnym oczekiwaniom.

Doradca finansowy - kim jest i kto może nim zostać?

Doradca finansowy jest osobą wszechstronnie wykształconą, a także posiada szeroka wiedzę w dziedzinie kredytowej. Głównym celem doradcy jest troska o interes klienta, czyli ochrona jego zasobów finansowych oraz ich bezpieczeństwa. Głównym zadaniem tego specjalisty jest:

 1. Prezentacja wszystkich dostępnych opcji kredytowych,
 2. Pomoc w zweryfikowaniu ich oraz dobór najkorzystniejszej oferty,
 3. Fachowa pomoc w kompletowaniu dokumentów,
 4. Pomoc przy dopełnianiu formalności.

Osoba, która trudzi się doradztwem nie może być jakikolwiek sposób powiązana z instytucją bankową. Ważne jest, iż stosunkowo niedawno, zostały wprowadzone duże zmiany w zakresie legislacyjnym doradców. Od tej pory tym fachem mogą zajmować się osoby, które otrzymały specjalne zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego.

Doradztwo kredytowe - co warto wiedzieć?

Więcej informacji: Jeżeli poszukujesz doradztwa finansowego, sprawdź stronę TomaszWostal.pl - dowiedz się więcej.

Zalety i korzyści korzystania z usług dorady kredytowego

Korzystanie z usług doradcy kredytowego przynosi wiele korzyści dla obu stron. Doradca finansowy otrzyma wynagrodzenie, zaś osoba ubiegająca się o kredyt będzie miała możliwość podpisanie najkorzystniejszej oferty. Jakie są zalety skorzystania z biura doradczego?

 • Oszczędność czasu - doradca posiada wiedzę na temat wszystkich dostępnych opcji z różnych instytucji bankowych, a dodatkowo posiada możliwość sprawdzenia zdolności kredytowej klienta,
 • Dokładne poznanie oferty - doradca dokładnie wyjaśni każdy punkt znajdujący się w umowie, a dodatkowo dokładnie zapozna pożyczkobiorcę z nawet ukrytymi kosztami pożyczki,
 • Kredyt bez stresu - dzięki pomocy doradcy w wypełnianiu formalności, klient może być kompletnym laikiem w tych kwestiach.

Jak znaleźć najlepszego doradcę finansowego?

Jak w każdej dziedzinie usługowej, ważna jest jakość oferowanej wiedzy przez osobę, do której przychodzi się doradzać w kwestiach finansowych. Jakie cechy doradcy przemawiają na jego korzyść?

 • Dobrego doradcę warto szukać z polecenia innych, zadowolonych klientów, najlepiej znajomych i przyjaciół,
 • Warto wybierać osobę z dużym doświadczeniem, która doskonale zna rynek oraz sprawnie operuje prezentowaniem ofert,
 • Posiada szeroką wiedzę w dziedzinie finansów.

Znając dokładnie obszar działania doradztwa finansowego oraz cechy dobrego specjalisty z pewnością możliwe jest znalezienie profesjonalisty oraz podpisanie intratnej umowy kredytowej.