Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siemianowice Śląskie

Rynek nieruchomości w Siemianowicach Śląskich

Siemianowice Śląskie to miasto, w którym warto zagościć nie tylko na chwilę. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się kupić tu nowe mieszkanie. Dużo zieleni, dobre połączenie z Katowicami, ciekawa oferta rekreacyjno-wypoczynkowa - to tylko niektóre zalety Siemianowic Śląskich. Deweloperzy wskazują również na bogatą ofertę edukacyjną i rozbudowaną sieć połączeń komunikacyjnych.

Nowe mieszkania w Siemianowicach Śląskich

Siemianowice Śląskie to świetna lokalizacja dla osób, które chciałyby zamieszkać w mieście, które ciągle się rozwija. Powstaje tu wiele nowych inwestycji, co przekłada się na rosnący komfort życia mieszkańców. Już niedługo ma zostać wybudowana nowa droga, która połączy ulicę Stara Katowicka, z ulicami Konopnickiej i Matejki. Inwestycja obejmuje także budowę ciągu pieszo-rowerowego, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo w tej części miasta.

Prócz inwestycji drogowych, w Siemianowicach powstają także inwestycje deweloperskie. Aktualnie na terenie miasta budowane jest osiedle Domino Park, na które, jak na razie, będą składać się cztery budynki. Nowe mieszkania w Siemianowicach Śląskich mają ostać oddane do użytku jeszcze w 2021 roku. Większość z nich to lokale 2-pokojowe, chociaż w ofercie deweloperów znajdują się również kawalerki oraz mieszkania 3- i 4-pokojowe.

Większość nieruchomości ma mieć powierzchnię od 35 do 50 m², ale w ofercie deweloperów znajdują się również większe mieszkania o powierzchni sięgającej powyżej 80 m². Średnia powierzchnia mieszkań z rynku pierwotnego wynosi z kolei nieco ponad 55 m².

Jak kształtują się ceny nieruchomości?

Średnia cena za metr kwadratowy, jeżeli chodzi o obecnie realizowaną inwestycję, jest niższa niż średnia w Katowicach, ale wyższa niż w Chorzowie. Niemniej jednak wynika to ze świetnej lokalizacji nowego osiedla. Mieszkania powstają zaledwie kilkaset metrów od granicy administracyjnej Siemianowic z Chorzowem, przez co dojazd do centrum miasta będzie zajmował około 15 minut.

Wysoka cena za metr kwadratowy wynika również ze standardów, jakie mają panować na nowym osiedlu. To ma być monitorowane i w pełni zamknięte. Bezpieczeństwo mieszkańców ma zapewnić całodobowa ochrona a harmonię - uporządkowana zieleń.

W ramach nowej inwestycji, w czerwcu tego roku na sprzedaż dostępnych było 46 mieszkań. Połowa z nich za metr kwadratowy kosztowała od 5 500 do 6 000 zł/m² a połowa od 6 000 do 6 500 zł. Obecnie oferta nieco się uszczupliła, ale wciąż jest w czym wybierać. Warto wspomnieć, że najtańsze nowe mieszkania w Siemianowicach Śląskich kosztują nieco ponad 200 000 zł.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.