Prawie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że kiedy przebywamy w pachnącym pomieszczeniu, nasze samopoczucie bardzo szybko ulega poprawie. Gdy w naszym salonie unosi się bardzo przyjemny zapach, natychmiast możemy się zrelaksować, odpocząć a wszyscy domownicy i goście od razu zostaję wprawieni w pozytywny nastrój. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób wpływają na nas poszczególne zapachy, a także dlaczego świeca zapachowa, to przydatna ozdoba naszego domu i mieszkania.

Obecnie, w wielu sklepach internetowych oraz w miejscach z produktami ekologicznymi otrzymamy naturalne świece zapachowe. Ich obecność w naszych pokojach może mieć na nas bardzo wydatny wpływ, dlatego jeśli jesteśmy entuzjastami wyjątkowych woni, powinniśmy się na nie zdecydować. Wiele osób, tego typu produkty traktuje także, jako świece ozdobne.

Wpływ zapachu na stan naszego samopoczucia

Istnieją takie zapachy, które są już naszymi wieloletnimi towarzyszami, a fakty związane z ich działaniem i właściwościami, przekazuje się od wczesnych pokoleń. Zapewne każdy chociaż raz słyszał o tym, że lawenda pomaga w zasypianiu, a np. zapach sosny, wspiera prace układu oddechowego. W związku z chęcią wykorzystania tego, że zapach może mieć na nas pozytywny wpływ, bardzo prężnie rozwinęła się aromaterapia, która związana jest z wykorzystaniem olejków eterycznych, otrzymywanych z przeróżnych części roślin. Nie wiele osób wie jednak, że wiele substancji może być użytych jako surowiec na świece.

Kiedy do kąpieli dodamy olejki eteryczne, będziemy odprężeni i odzyskamy utraconą w ciągu dnia energię. Co więcej, olejki stosowane są także do masażu, gdyż mogą wpłynąć na poprawę krążenia, redukcję stresu i znaczącą poprawę nastroju. Co ciekawe, możemy wykorzystać je też wykorzystać mniej standardowo, chociażby dodając do odkurzacza lub do proszku do prania.

Jeśli pragniemy odprężyć się po ciężkim dniu, łagodząc uciążliwe napięcie i nerwy, warto sięgnąć po zapach drzewa sandałowego. Jeżeli potrzebujemy jednak ożywienia, najlepiej spisze się woń rozmarynu. Jako, że coraz więcej osób pragnie posiadać w swoim domu oryginalne i wyjątkowe ozdoby, często spotkamy też świece ręczne robione, które oprócz tego, że cudownie pachną, to jeszcze upiększą nasze wnętrza.

Dlaczego warto sięgać po naturalne świece zapachowe?

Celebrowanie chwili…

Jako, że tempo naszego życia nieustanie wzrasta, coraz częściej brakuje nam czasu tylko i wyłącznie dla siebie samych. Bezcenne są chwile, w których możemy skupić się wyłącznie na swoich potrzebach, gdyż to właśnie pozwala nam nabrać dystansu do trapiących nas problemów oraz ukoić nerwy.

Bez wątpienia, nasz dom powinien być dla nas azylem, gdzie po powrocie zapominamy o troskach. Jednym z narzędzi, które pozwoli nam zyskać spokój i zregenerować swoje siły, z pewnością okażą się świece zapachowe. Prawie każdego dnia mamy do czynienia ze stresem, dlatego ich właściwości relaksujące z pewnością będą przez nas docenione. Bardzo duża liczba osób sięga po świece, które tworzy się z naturalnego wosku, ponieważ w czasie ich spalania pomieszczenie zyskuje wiele ujemnych jonów, a te neutralizują szkodliwe promieniowanie, które emitują chociażby różne urządzenia elektryczne.

Dobrym wyborem będzie też świeca sojowa lub z wosku pszczelego. W wypadku tej drugiej, płomień świecy pomoże oczyścić powietrze w każdym pokoju, co powinno być szczególnie ważne dla osób, które cierpią na alergię. Niezwykle istotne jest też to, że tego typu świeczki wydatnie wpływają na wystrój i estetykę wnętrza. Wykorzystując je, nasze pomieszczenia zyskają wyjątkową atmosferę, co docenią zaproszeni gości i wszyscy domownicy. Świeczki zapachowe nie tylko sprawią, że nasz salon wprowadzi każdego w wyjątkowy nastrój, ale też sprawią, aby stworzyła się w nim świąteczna, bądź też romantyczna aura.

Ogromnie popularne są zapachy kwiatowe oraz leśne, natomiast obecnie połączenia są także mniej oczywiste. Doskonale spisze się np. woń białej herbaty, limonki, orzeźwiającego eukaliptusa, czy też kawy lub paryskich makaroników.