Potrzebujesz Volvo w leasingu na firmę? – Poznaj 8 zalet tego rozwiązania!

Kiedy potrzebny jest nam firmowy samochód, możemy skorzystać z wielu metod. Jako najpopularniejszy jawi się leasing, który stanowi alternatywę dla kredytu, długoterminowego najmu i klasycznego zakupu za gotówkę. Stawiając na leasing, bardzo szybko pozyskujemy pojazdy, nie ponosząc przy tym ogromnych, jednorazowych kosztów. Kiedy umowa się skończy, auto wykupujemy, wymieniamy na nowe, lub też oddajemy je właścicielowi.

Leasing w praktyce…

Bez względu na rodzaj i markę auta, czy będzie do osobowy Lexus, czy też dostawcze Volvo leasing w Arval i w innych firmach, zakłada jedynie opłacanie rat leasingowych. Wysokość kosztów, warunkować będzie czas trwania umowy oraz to, na jaki postawimy samochód. Bieżące wydatki na pojazd mogą być pokryte z przychodów firmy, a wszystko co zaoszczędzimy, możemy inwestować w cokolwiek innego.

Leasing pozwala na bardzo wygodne finansowanie, przy jednoczesnej oszczędności funduszy i cennego czasu. Nie jest to opcja tylko dla przedsiębiorstw o długim stażu, możliwy jest też leasing dla nowych firm oraz leasing dla osób prywatnych (na nieco innych zasadach). Pokusiliśmy się o wyłonienie ośmiu największych zalet tego rozwiązania.

  1. Bez problemów z podatkami

Okazuje się, że leasing pozwala na minimalizowanie kosztów podatkowych. Szczególnie widać to w wypadku operacyjnego, gdzie możemy (bez względu na wartość pojazdu oraz odsetkową i kapitałową część raty) odliczyć od dochodu opłaty, które dotyczą eksploatacji samochodu.

  1. Nie mamy gotówki? Żaden problem!

Wcale nie musimy posiadać blisko stu tysięcy złotych, aby stać się posiadaczami nowego auta. W przeciwieństwie do kredytu samochodowego, wkład własny nie jawi się jako wysoka kwota. Najczęściej wynosi ona około pięciu procent ceny rynkowej samochodu.

  1. Leasing nie obciąża nas w żaden sposób

Metoda ta, nie wpływa na naszą zdolność kredytową. To co uda się nam zaoszczędzić, możemy zatem zainwestować gdzieś indziej. W wypadku nowych firm oraz tych z pewnymi problemami, leasing będzie doskonałym, a niekiedy i jedynym wyjściem, aby pozyskać pojazd.

  1. Pełne ubezpieczenie

Klasyczne OC, AC, GAP, NNW oraz Assistance, to bardzo często standard. Daje nam to poczucie spokoju, komfortu i całkowitej pewności, że w wypadku jakichkolwiek sytuacji, nie wpadniemy w kłopoty.

  1. Święty spokój”

Nie musimy obawiać się co zrobić, kiedy dojdzie do jakiejkolwiek awarii lub usterki, ponieważ przysługuje nam auto zastępcze. Nie naszym problemem jest też sprzedaż pojazdu. Po upływie okresu mowy, wykupujemy auto na własność, bądź decydujemy się na inne.

  1. Dostosowana oferta

W wypadku leasingu, możemy stać się posiadaczami przeróżnych pojazdów. Będą to nowe i używane samochody Volvo oraz wszystkich innych marek. Co więcej, w zależności od specyfiki naszego biznesu, istnieje możliwości dostosowania oferty do naszych indywidualnych wymagań.

  1. Minimum formalności

W wypadku leasingu, wcale nie musimy dostarczać stosów dokumentów. Tak naprawdę, wystarczy nam dowód osobisty i kilka zaświadczeń na temat naszej firmy. Co więcej, decyzja o udzieleniu leasingu dotrze do nas bardzo szybko – czasami w mniej niż dobę, od momentu złożenia wniosku.

  1. Prestiż wzrasta

Każdy zgodzi się z tezą, że służbowe auto stanowi wizytówkę firmy, bez względu na branże. Posiadając nowy model auta, a do tego marki premium, będziemy widnieć jako firma stabilna finansowo, a to jest bardzo istotne z perspektywy zaufania biznesowych partnerów i co najważniejsze – potencjalnych klientów.