Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siemianowice Śląskie

Będąc w gronie znajomych z pracy, często posługujemy się żargonem właściwym dla danej profesji. Tak więc, kiedy ktoś z zewnątrz przypadkiem przysłucha się naszej rozmowie z kolegami po fachu, będzie czuł się tak, jakby słuchał kogoś, kto mówi w nieznanym mu języku. Nie inaczej czujemy się słysząc stwierdzenia pochodzące z bardziej technicznych dziedzin. Bo jak rozumieć wyrażenie ‘zakuwanie węży hydraulicznych’? O co w ogóle chodzi? Kto na co dzień potrzebuje usług tego typu? W tym krótkim artykule chcielibyśmy wam przybliżyć nieco to zagadnienie.

Samo zakuwanie polega na prostych czynnościach, które prowadzą do utworzenia układu przewodów hydraulicznych. Przewody te natomiast pozwalają na przepływ cieczy, głównie w maszynach stosowanych w przemyśle. Cały układ pozwala na na zamienianie energii ciśnienia płynu lub gazu w energię mechaniczną, dzięki której urządzenie może działać sprawnie i wydajnie.

Jak przebiega zakuwanie?

Jeśli przyjrzymy się temu procesowi z bliska, nie jest on bardzo skomplikowany. Początkowo przycinamy dany przewód do zadanej długości. Kolejnym krokiem jest dopasowanie odpowiednich metalowych końcówek i nałożenie ich na przewody. Ostatnim elementem całego przedsięwzięcia jest zaciśnięcie całości tak, by powstała w ten sposób instalacja spełniała wymagania wszelkich norm bezpieczeństwa i użytkowania. Czynność tą możemy wykonać w prosty sposób korzystając z zakuwarki.

Na co zwrócić uwagę?

Choć sama czynność może wydawać się prosta, trzeba wprawy i doświadczenia, by wszystko wykonać jak należy. Jednym z najważniejszych czynników, który musimy wziąć pod uwagę, jest przeznaczenie sprzętu. Układ pracujący w kopalni węgla kamiennego zostanie inaczej zaprojektowany i wykonany, niż układ, który będzie wykorzystywany w transporcie wodnym lub lądowym. Mając to na uwadze, należy dobrać odpowiedni materiał węża, jego średnicę czy ilość warstw, z których jest wykonany. Ważne są również końcówki. Do wyboru mamy elementy skręcane lub montowane na stałe. W zależności od budżetu i przeznaczenia, odpowiedni fachowiec dobierze dla nas rozwiązanie idealne. Jednym z liderów na rynku tego typu rozwiązań jest międzynarodowa firma Fluiconnecto. Duży asortyment oraz profesjonalne maszyny pozwalają im na wykonanie przewodów od najmniejszych możliwych średnic. Jeśli jesteś zainteresowany ich usługami, możesz odwiedzić ich stronę internetową lub po prostu wpisać w wyszukiwarkę Fluiconnecto zakuwanie węży hydraulicznych.

Zakuwanie przewodów – co to takiego?