Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siemianowice Śląskie

Jak ocieplić wnętrze

Co jakiś czas wnętrze naszego domu przestaje nam się podobać, wydaje się nudne, bądź zwyczajnie chcemy coś zmienić. Przestawiamy meble, kupujemy bibeloty. Jednak nie zawsze potrafimy tak dobrać elementy wystroju, by wnętrze było bardziej przytulne. Mamy kilka pomysłów, jak ocieplić wnętrze.

Ogrzej wnętrze kolorem!

Odcienie musztardy, oranżu, karmelu i różu wnoszą do domu przytulność, ciepło, a także kojarzą się z ciepłymi, wakacyjnymi dniami. Nie oznacza to, że od razu musisz zmieniać kolor ścian. Wystarczy wybrać w sklepie kilka ozdobnych poduszek w danym kolorze. Jeżeli jednocześnie będą miały finezyjny kształt dodatkowo nadadzą wnętrzu charakteru. Możesz także dokupić koc do kompletu i ułożyć go na brzegu łóżka. Ogrzeje nie tylko wnętrze, ale i Ciebie, kiedy przyjdzie taka potrzeba. Jeżeli w Twoim domu nie ma dywanu być może warto to zmienić? Obecnie na rynku możemy znaleźć niezliczone ilości różnych dywanów, więc jest w czym wybierać. Jeśli z jakichś względów nie możesz mieć w domu dużego dywanu, albo zwyczajnie nie podoba Ci się taki wystrój możesz pokusić się o zakup małych dywaników pod nogi i umieścić je tuż przy kanapie. Artykuł powstał we współpracy z portalem branżowym https://outsourcingexpo.pl/

Bibeloty

Postaw na meblach lub stole ozdobne bibeloty – w takich samych barwach jak wspomniane wcześniej. Postaw na praktyczne rozwiązania. Kupując szklany wazon w kolorze bursztynu dodasz wnętrzu lekkości, a jednocześnie będziesz mogła umieścić w nim ulubione kwiaty. Szkło w tym kolorze pięknie odbija światło świec! Możesz ustawić na meblach kompozycję składającą się właśnie z wazonu i dwóch-trzech świec zapachowych w odcieniach oranżu. Razem stworzą spójną całość, a świece po zapaleniu wypełnią wnętrze wspaniałym zapachem. Idealnym rozwiązaniem będą świece o zapachu cynamonu bądź z innymi korzennymi nutami – nasz organizm podświadomie kojarzy je z ciepłem i przytulnością!

Bardzo popularne stają się również dodatki z kamionki. Możesz wygospodarować kawałek kuchennego blatu na przygotowanie miejsca do parzenia herbaty. Napój ten sam w sobie rozgrzewa, jednak możesz sprawić, że picie herbaty będzie czystą przyjemnością, wręcz rytuałem. Wybierz czajniczek z pięknej kamionki, np. z kolorze bordowym bądź pozłacany. Dobierz do niego kubki, na krzesła połóż kocyki lub poduchy i rozkoszuj się chwilą spokoju. W każdym domu powinno znaleźć się miejsce, w którym można ukoić zmysły i po prostu poczuć się dobrze.

Szybkim i tanim rozwiązaniem umożliwiającym zmianę wystroju są osłonki na doniczki. Wystarczy włożyć doniczkę z kwiatem do nowej osłonki, a Twój parapet od razu się zmienia. Możesz także wybrać zasłony w modnym kolorze – wtedy oprawa okna zyska nowe życie, a Twoje wnętrze będzie przytulniejsze.