Policja i ratownicy WOPR monitorują zamarznięte akweny - apel o ostrożność

Policjanci wraz z ratownikami WOPR patrolują brzegi jezior i stawów. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, gdzie pojawiają się osoby, i reagują na sygnały mieszkańców. Służby przypominają, że cienka pokrywa lodowa stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia.
Spadające temperatury powodują tworzenie się lodu na zbiornikach wodnych. Policja informuje, że warstwa lodu w wielu miejscach jest cienka i może mylić swoim wyglądem.
Podczas codziennych patroli policjanci sprawdzają okolice akwenów i tereny przyległe. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na miejsca spotkań dzieci i młodzieży oraz na sygnały od mieszkańców o niebezpiecznych zachowaniach na lodzie.
Ratownicy WOPR współpracują ze służbami przy monitoringu zbiorników. Na miejscu mundurowi reagują w razie potrzeby i przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Policja podkreśla, że lód jest kruchy i niestabilny zwłaszcza przy wahaniach temperatur. Nawet gdy wygląda na solidny, w każdej chwili może dojść do jego załamania - to bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia.
Służby apelują o rozsądek - unikanie wchodzenia na zamarznięte akweny i zgłaszanie niebezpiecznych sytuacji. Przestrzeganie tych zasad ma zapobiegać tragediom i ograniczyć interwencje ratunkowe.
na podstawie: KMP w Siemianowicach Śląskich.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Wiosna w SCK zapowiada się gęsto od koncertów i nowych wydarzeń

Siemianowice stawiają na weekend od rodzinnych zajęć po koncertowe noce

Ateny otworzyły przed uczniami Cogito nowe zawodowe drzwi

Dzika zwierzyna na drodze - jeden moment może zmienić wszystko

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Zbliża się termin opłat za użytkowanie wieczyste i przekształcenie w Siemianowicach

Słońce wejdzie na dachy kolejnych miejskich budynków

Hulajnogi i rowery pod nowym nadzorem - dzieci mają dwa terminy do zapamiętania

Jeden błąd przed świętami może kosztować więcej, niż się wydaje

Siemianowickie zespoły wróciły z Będzina z podium i głośnym uznaniem jury

Ostatnia przed wakacjami dyskoteka dla czterdziestolatków wraca do Bytkowa

Wielkanocne śniadanie przy Lipowej znów ma dodać otuchy potrzebującym

CEEB przypomina o deklaracji, której nie wolno odkładać po wymianie pieca

