Siemianowice Śląskie świętują: Uroczyste zakończenie konkursu Odblaskowa Szkoła 2024”

W Katowicach odbyła się wyjątkowa gala, podczas której wyróżniono najlepsze szkoły w konkursie Odblaskowa Szkoła 2024”. Z udziałem ponad 41 tysięcy uczniów i 150 szkół podstawowych, wydarzenie podkreśliło znaczenie bezpieczeństwa na drogach. Główne trofeum trafiło do Szkoły Podstawowej nr 38 w Bielsku-Białej!
- Katowice świętują sukcesy w edukacji o bezpieczeństwie drogowym
- Bezpieczeństwo na drogach wspólna odpowiedzialność
Katowice świętują sukcesy w edukacji o bezpieczeństwie drogowym
30 stycznia w Auli im. asp. Jana Kali w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach miała miejsce uroczystość, która zgromadziła przedstawicieli szkół oraz lokalnych władz. Gala rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11:00, a jej inauguracji dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, nadinsp. Mariusz Krzystyniak. W swoim wystąpieniu podkreślił on rolę edukacji w zakresie bezpieczeństwa na drogach oraz wyraził wdzięczność dla uczniów i nauczycieli za ich zaangażowanie.
Bezpieczeństwo na drogach wspólna odpowiedzialność
Wśród zaproszonych gości znalazł się również Śląski Wicekurator Oświaty, prof. dr hab. Tomasz Huk, który apelował do dzieci o ostrożność podczas nadchodzących ferii zimowych. W imieniu Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego głos zabrał prezes Jacek Zalewski. Najważniejszym momentem gali było wręczenie nagród dla dziesięciu najlepszych szkół, a główne trofeum powędrowało do Szkoły Podstawowej nr 38 w Bielsku-Białej.
Wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji, a dzieci mogły zobaczyć z bliska radiowozy i motocykle policyjne. Dzięki wsparciu partnerów konkursu, takich jak Tauron Polska Energia oraz Polski Związek Motorowy ZO Katowice, uczestnicy mieli okazję skosztować słodkiego poczęstunku.
Konkurs Odblaskowa Szkoła” od lat promuje zasady bezpieczeństwa na drodze i edukuje najmłodszych w zakresie widoczności po zmroku. Tegoroczna edycja pokazała, jak ważne jest propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Przypominamy, że piesi powinni nosić elementy odblaskowe nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w miastach, aby zwiększyć swoją widoczność i zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze.
Źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich
Ostatnie Artykuły

Tomasz Gołowacz zagra w Willi Fitznera. Będzie materiał z jego płyty

Wywóz odpadów przesunięty – zmiana obejmie domy i firmy w Siemianowicach Śląskich

Siemianowicka Rada Seniorów już po wyborach. Znamy piętnastkę nowych członków

Planszówki, fotografie i koncert. Majówka w SCK nabiera tempa

W Pszczelniku rusza tenisowy turniej z okazji Dnia Europy

Karetka przerwała brutalny atak na 57-latka - zatrzymano dwóch mężczyzn

Korty na Pszczelniku wracają do gry. Sezon startuje po zimowej przerwie

Śląskie przeboje i humor w Bytkowie. Wieczór z myślą o mamach

Majowe dyżury prawne w OIK. Jest już pełny grafik porad

Tramwaj 13 zniknie z torów na trzy tygodnie. ZTM układa objazd dla pasażerów

Rowerzyści na celowniku kierowców - 40 wykroczeń w Siemianowicach Śląskich

Projekt o hulajnogach dał uczniom z Cogito finał i ważny certyfikat

Policja i strażacy szykują piknik, który połączy pokolenia w Siemianowicach

