Oddaj elektrośmieci i baterie, a otrzymasz zioła podczas Pikniku Zdrowia 15 czerwca
Wielka akcja ekologiczna już w najbliższą sobotę! Przynieś swoje elektrośmieci, przeterminowane leki i baterie, a w zamian otrzymasz sadzonki ziół. Tak Siemianowickie Centrum Kultury „Park Tradycji” promuje ochronę środowiska.
  1. VIII Piknik Zdrowia - data i miejsce wydarzenia.
  2. Ekologiczna wymiana elektrośmieci i przeterminowanych leków na rośliny.
  3. Organizacja i motyw przewodni akcji.
  4. Dodatkowe atrakcje dla mieszkańców.

Już 15 czerwca w godzinach 10:00-14:00 w Siemianowickim Centrum Kultury „Park Tradycji” odbędzie się VIII Piknik Zdrowia. To doskonała okazja dla mieszkańców, by wspólnie zadbać o środowisko i jednocześnie wzbogacić swoje domy o nowe rośliny.

W ramach pikniku zorganizowana zostanie akcja wymiany mini elektrośmieci, żarówek, baterii, przeterminowanych leków, farb i rozpuszczalników na sadzonki ziół oraz roślin rabatowych. W sumie do rozdania będzie ponad tysiąc sadzonek, co stanowi prawdziwy raj dla miłośników zieleni.

„Jestem EKO – segreguję mądrze!” – to motto przewodnie tegorocznej akcji, przypominające o istotności segregacji odpadów i dbania o naszą planetę. Wydział Gospodarki Komunalnej, organizator wydarzenia, liczy na dużą frekwencję i aktywne uczestnictwo mieszkańców.

Warto podkreślić, że tego typu inicjatywy nie tylko pomagają w ochronie środowiska, ale również integrują lokalną społeczność. To szansa na wspólne działania, które przynoszą korzyści dla nas wszystkich.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości do udziału w tej zielonej inicjatywie. Czekamy na Was z otwartymi ramionami i mnóstwem ziółek!


Wg inf z: Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich