Podziękowania Siemianowickiego Centrum Kultury za wsparcie INDUSTRIADY
W minioną sobotę mieszkańcy naszego miasta mieli okazję uczestniczyć w XV edycji INDUSTRIADY, która odbyła się w Parku Tradycji. To wyjątkowe wydarzenie, świętujące Szlak Zabytków Techniki, jak co roku przyciągnęło tłumy. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, które sprawiły, że zarówno dzieci, jak i dorośli spędzili czas w wyjątkowej atmosferze.
  1. Jubileuszowa XV edycja INDUSTRIADY miała miejsce w Parku Tradycji.
  2. Atrakcje dla dzieci, takie jak karuzela łańcuszkowa i Escape Room, cieszyły się dużym zainteresowaniem.
  3. Wydarzenie wsparły lokalne organizacje, szkoły i instytucje miejskie.
  4. Wydarzenie zakończyło się koncertem siemianowickiej formacji APSOLVENCI.

Wydarzenie przyciągnęło rzesze mieszkańców, co było zasługą doskonale dobranej daty – 1 czerwca, zbieżnej z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka. Sprzyjająca pogoda i bogaty program atrakcji wpłynęły na to, że tegoroczna edycja była niezapomniana. Dzieci z radością korzystały z karuzeli łańcuszkowej, znanej jako „keciok”, a Escape Room „Industrialny Wehikuł Czasu” oraz rodzinny quest „Tajemnice Szlaku” przyciągały tłumy.

Siemianowickie Centrum Kultury od 2013 roku organizuje to wyjątkowe święto, które z każdym rokiem zyskuje na popularności. W tym roku szczególne podziękowania należą się siemianowickim szkołom średnim, organizacjom pozarządowym oraz instytucjom miejskim, które współtworzyły to wydarzenie. Wśród nich wymienić można m.in. I Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego, II Liceum Ogólnokształcące im. J. Matejki, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum”, Towarzystwo Przyjaciół Siemianowic Śląskich, Fundację Piastun oraz wiele innych.

Od godziny 15:00 rozpoczęły się występy artystyczne, które były jedną z głównych atrakcji popołudnia. Młodzi artyści z siemianowickich szkół zaprezentowali swoje talenty, a publiczność mogła uczestniczyć w animacjach i urodzinowym show. Nie zabrakło również warsztatów organizowanych przez różne organizacje, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem.

W programie INDUSTRIADY znalazły się również wydarzenia skierowane do miłośników historii i techniki. Zwiedzanie tematyczne „Przemysłowe Tropy” z Małgorzatą Derus, wernisaż wystawy „Ślady Industriady” oraz instalacja artystyczna Marka Stańczyka „Ghosts of Industri 15!” były tylko niektórymi z propozycji dla pasjonatów.

Muzycznym akcentem kończącym tegoroczne święto był koncert siemianowickiej formacji APSOLVENCI, która wywodzi się z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących MERITUM. Ich występ był idealnym zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia.

Organizacja INDUSTRIADY w naszym mieście była możliwa dzięki wsparciu Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, które przyznało grant na realizację tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznej edycji, a także wszystkim uczestnikom, którzy tworzyli niezapomnianą atmosferę. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna INDUSTRIADA przyniesie równie wiele radości i niezapomnianych chwil.


Wg inf z: Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich