Drogówka skontrolowała 650 kierowców - wszyscy byli trzeźwi

Na punktach kontrolnych mundurowi sprawdzali stan trzeźwości i dokumenty. Siemianowicka drogówka przebadała łącznie 650 uczestników ruchu drogowego, a działania przebiegły spokojnie. Wszystkie badania wykazały brak alkoholu.
Policjanci przeprowadzili kolejną akcję pod nazwą “Trzeźwość”. Celem było monitorowanie stanu trzeźwości uczestników ruchu i wyeliminowanie z dróg osób mogących stwarzać zagrożenie. W działaniach uczestniczyła siemianowicka drogówka.
Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 650 kierujących - zarówno prowadzących pojazdy mechaniczne, jak i rowerzystów. Według oficjalnego komunikatu wszyscy przebadani byli trzeźwi, dlatego interwencje zakończyły się bez zatrzymań związanych z alkoholem.
Podczas kontroli policjanci zwracali także uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci oraz stan techniczny pojazdów. Na miejscu widać było intensywne, systematyczne kontrole dokumentów i wyposażenia pojazdów. Działania prowadzone były spokojnie i bez zakłóceń.
Policja przypomniała, że trzeźwość za kierownicą to podstawowy warunek bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze apelowali o planowanie powrotu do domu z użyciem komunikacji miejskiej, taksówek lub poproszenie o pomoc trzeźwej osoby, gdy istnieją wątpliwości co do własnego stanu.
na podstawie: KMP w Siemianowicach Śląskich.
Ostatnie Artykuły

Siemianowicka woda pod kontrolą. Jeden parametr wybija się z szeregu

Gęsty weekend w Siemianowicach – od gier bitewnych po potańcówkę

Toyota i bon wakacyjny w grze. Siemianowice rozstrzygnęły loterię PIT

W mieszkaniu w Siemianowicach Śląskich policja znalazła e-papierosy bez akcyzy

Ślady starej huty w nowej opowieści. Wystawa o „Laurze”

W Siemianowicach młodzi rowerzyści zdali egzamin bez jednego potknięcia

Przedszkolaki zajrzały za kulisy komendy - radiowóz zrobił największe wrażenie

Sznupek i radiowóz przyciągnęły przedszkolaków na spartakiadzie w Siemianowicach

Pięć świnek morskich w kontenerze - policja szuka sprawcy porzucenia

Weekend pęka w szwach. Siemianowicki plan łączy kulturę i sport

Pozwolenie na budowę garażu blaszanego w Siemianowicach Śląskich – wymagania dla właścicieli działek

W Siemianowicach Śląskich rusza nowy kierunek pomocy społecznej

Witraże i leśna legenda przyciągną na siemianowickie mikrowycieczki

Muzyczny Kundel w Parku Tradycji. Adam Szewczyk zagra solo
Przydatne dane teleadresowe
- Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich - godziny, zbiory, zapis i wypożyczenia
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich - kontakt, godziny, świadczenia
- Straż Miejska w Siemianowicach Śląskich - kontakt, zgłaszanie interwencji i zakres działań
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Szaneckiej w Siemianowicach Śląskich - Filia nr 5
- Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich - kontakt, wydziały, opłaty i e-usługi
- Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich - kontakt, karta, godziny
