Kominki nowoczesne pasują idealnie do wnętrz minimalistycznych, które coraz częściej goszczą w naszych domach. Producenci oferują ciekawe wzornictwo, dzięki czemu kominek świetnie prezentuje się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym czy industrialnym.

Kominki nowoczesne wolnostojące i kominki do zabudowy

W mniejszych domach idealnym rozwiązaniem jest kominek wolnostojący. Kominek taki bardzo dobrze będzie prezentować się również w budynku wielorodzinnym, w którym jest dostęp do komina. Wolnostojące kominki wykonane są ze stali lub żeliwa. Występują w ciekawych aranżacjach, dzięki czemu można dopasować je do każdego wnętrza.

Wkłady kominkowe w nowoczesnej odsłonie oferują ciekawe rozwiązania technologiczne. Można wybrać kominek prosty lub narożny. Wybierając kominek z płaszczem wodnym możemy ogrzać cały dom. Kominki nowoczesne (na dolnym śląsku) posiadają szyby, które nie brudzą się podczas palenia, dzięki czemu możemy mieć cały czas wgląd na palenisko.

Jak zaaranżować przestrzeń wokół kominka?

Kominek sam w sobie stanowi piękną ozdobę. Palący się ogień sprawia, że pomieszczenie staje się przytulniejsze. Kominek powinien stać w miejscu, w którym nie ma bezpośrednio rzeczy łatwopalnych. Należy zadbać o to, aby ściana wokół kominka została także odpowiednio zabezpieczona.

 Kominek nowoczesny do salonu w każdym stylu

Jeśli mamy urządzony dom w stylu nowoczesnym, to idealnym pomysłem jest wbudowanie kominka na tyle głęboko, aby stanowił on jedną całość wraz ze ścianą. Najlepszy efekt możemy osiągnąć wybierając kominek narożny. Dzięki temu na ogień mamy wgląd z dwóch stron, a dodatkowo wygląda on jeszcze efektowniej niż w przypadku prostego wkładu kominkowego.

Nowoczesny kominek w stylu industrialnym i klasycznym

Jeśli lubimy surowe wnętrza, to możemy się pokusić o wykończenie przestrzeni wokół kominka betonem lub cegłą. Styl industrialny charakteryzuje się minimalizmem i surowością. Stawiając kominek w salonie oczywiście taką przestrzeń znacząco ocieplamy. Aby pasował on do aranżacji, ścianę wokół powinniśmy wykończyć w odcieniach szarości.

Wnętrza urządzone w stylu klasycznym pięknie współgrają z drewnianymi dodatkami. Kominek można pięknie zaaranżować drewnianym wykończeniem, które będzie pasowało do takiego wnętrza. Jeśli dodatkowo zrobimy piękną wnękę na drewno kominkowe, to salon będzie wyglądał jak z bajki.

Nowoczesny kominek z płaszczem wodnym lub wkładem konwekcyjnym

Bardzo często kominek stanowi alternatywne źródło ciepła. Większość osób wybiera ogrzewanie gazowe lub korzysta z odnawialnych źródeł energii. A kominek używany jest sporadycznie w mroźne dni, aby podnieść temperaturę. Są jednak kominki, które mogą stanowić jedyne źródło ciepła w domu. Wystarczy wybrać odpowiednią wersję.

Nowoczesny kominek z płaszczem wodnym lub wkładem konwekcyjnym może ogrzać nie tylko salon, ale także cały dom. Wkład konwekcyjny nadaje się do nieco mniejszych powierzchni, za to bardzo szybko się nagrzewa i rozprowadza ciepło na zewnątrz. Kominki wyposażone w płaszcz wodny ogrzewają wodę, która następnie trafia do kaloryferów umieszczonych w całym domu.