„Siostry Blue” w Filii nr 8 - klub książki z pytaniami pod skórą

„Siostry Blue” w Filii nr 8 - klub książki z pytaniami pod skórą

FOT. Biblioteka Siemianowice Śląskie

W Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich szykuje się spotkanie, które nie skończy się na zwykłym „podobało się - nie podobało się”. Klub Książki sięga po „Siostry Blue” Coco Mellors, czyli powieść o rodzinnych więziach, słabościach i tych momentach, kiedy człowiek zostaje sam ze sobą i własnymi wyborami 📚

  • Klub Książki w Filii nr 8 bierze na warsztat relacje, które nie dają spokoju
  • Przy książce będzie kawa, domowe smaki i luźna rozmowa przy stole ☕

Klub Książki w Filii nr 8 bierze na warsztat relacje, które nie dają spokoju

Tym razem rozmowa pójdzie w stronę historii o siostrach, ale też o tym, jak łatwo zagubić się we własnych emocjach i jak trudno czasem odpowiedzieć sobie na proste z pozoru pytania. „Siostry Blue” to książka, która podsuwa temat do dyskusji niemal sama - o tym, kim jesteśmy bez najbliższych, na ile naprawdę ich znamy i czy da się unieść ciężar dawnych błędów.

Spotkanie odbędzie się 22.04.2026, godz. 18.00 w FILI nr 8, Alfonsa Zgrzebnioka 43a. To dobra propozycja dla tych, którzy lubią książki zostające w głowie dłużej niż na czas jednego wieczoru.

Przy książce będzie kawa, domowe smaki i luźna rozmowa przy stole ☕

Na uczestników czeka też społeczny mini-bar - będzie kawa, herbata i domowe przekąski. Warto pamiętać, że każdy przynosi coś pysznego od siebie, najlepiej własnoręcznie przygotowanego. Taki układ dobrze pasuje do klubów książki: trochę literatury, trochę rozmowy, trochę wspólnego stołu, przy którym łatwiej wejść w temat bez sztywnej atmosfery.

na podstawie: Biblioteka Siemianowice Śląskie.