Ewa Bem z programem Moje piosenki zagra w SCK–Bytków

FOT. UM Siemianowice Śląskie
W sali SCK–Bytków zabrzmi ciepły, rozpoznawalny głos jednej z największych polskich wokalistek. W Siemianowicach spotkanie z jazzową historią ma kameralny wymiar – mniejsze piosenki, duże emocje i nowe aranżacje. Przy fortepianie stanie długoletni współpracownik artystki.
- W Siemianowicach muzyczna legenda wraca na scenę
- Na scenie SCK–Bytków nowe oblicze znanych utworów
W Siemianowicach muzyczna legenda wraca na scenę
Podczas wydarzenia Ewa Bem wykona materiał zatytułowany „Moje piosenki”. Koncert odbędzie się 14 marca 2026 o godzinie 19.00 w SCK–Bytków. Informacje o biletach przekazało Siemianowickie Centrum Kultury – można je nabyć w kasach placówki oraz przez kanały sprzedaży online.
Artystka jest szeroko rozpoznawalna zarówno w kraju, jak i za granicą – w dorobku ma 15 albumów i setki występów w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. W polskim środowisku jazzowym bywa nazywana pierwszą damą rodzimego jazzu; karierę rozpoczynała w zespole Bemibek, a na przestrzeni lat współpracowała z takimi muzykami jak Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski oraz Henryk Miśkiewicz. Od 1987 r. z krótszymi przerwami artystce towarzyszy Andrzej Jagodziński.
Na scenie SCK–Bytków nowe oblicze znanych utworów
Program koncertu składa się z mniej znanych piosenek z bogatego katalogu wokalistki oraz kilku rozpoznawalnych przebojów. Aranżacje przygotowali Andrzej Jagodziński i Robert Majewski, co ma otworzyć utwory w odświeżonej formule scenicznej.
W koncercie udział wezmą:
- Ewa Bem – śpiew
- Andrzej Jagodziński – fortepian, kierownictwo muzyczne
- Robert Majewski – trąbka
- Kaja Kupczyńska – śpiew (chórek)
- Adam Cegielski – kontrabas
- Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja
Jak informuje Siemianowickie Centrum Kultury (Karolina Gera), aranżacje mają pokazać znane piosenki w nowych barwach, co powinno zainteresować zarówno fanów klasyki, jak i słuchaczy szukających intymniejszych, kameralnych brzmień.
Praktycznie – warto przyjść wcześniej, jeśli planuje się zakup biletu w kasie, a osoby przywiązane do konkretnego miejsca na sali powinny rozważyć zakup online. W repertuarze mogą pojawić się nagrania z różnych etapów twórczości artystki, więc wieczór może być zaskakujący nawet dla długoletnich wielbicieli jej muzyki.
na podstawie: Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Siemianowice Śląskie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Pastelowy poranek w Okienku ma wyrwać dorosłych z codziennego biegu

Dziesięć lat podróży, które z Bytkowa przeniosły publiczność na cały świat

Przeboje Krawczyka zabrzmią w Bytkowie w wieczorze pełnym wspomnień

Młodzi rowerzyści z Siemianowic zaskoczyli w turnieju BRD

Dwie siemianowickie szkoły wywalczyły awans po turniejowych próbach

W Hotelu Kołodziej pokażą wystawę o rocznicach, które prowadzą przez dzieje Polski

Od improwizacji po tango Siemianowice szykują weekend pełen scen i pomysłów

Internetowe pułapki na seniorów - policja szykuje ważne spotkanie w Parku Tradycji

Siemianowicka biblioteka zagra o fakty i reportaż w nowym projekcie

Improwizacja przejęła Siemianowice, a finał z gitarami dopiero nadchodzi

Zielone klasy i skwery przy szkołach wchodzą w życie

Siemianowice na trzy dni wypełnią się sportem, filmem i tańcem

Pszczelnik zapełnił się biegaczami i miłośnikami nordic walking

