Poplenerowa wystawa w muzeum - obrazy, porcelana i muzyczne wspomnienia

Wernisaż przyciągnął do Muzeum Miejskiego gości i twórców, a sala wypełniła się spokojem i wzruszeniem. W Siemianowicach Śląskich prezentowane są prace powstałe podczas pleneru w Jastrzębiu k. Poraja, a wieczór ubarwiły koncert i krótki film. Organizatorzy podkreślali znaczenie współpracy i gościnności miasta.
- Wieczór w Siemianowicach Śląskich
- Dzieła z VIII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego
Wieczór w Siemianowicach Śląskich
Wernisaż odbył się 22 października 2025 w przestrzeniach Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich. Spotkanie otworzyła Prezes Koła Nr 31 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Siemianowicach Śląskich Ewa Macek, a wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele miasta i instytucji. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi Beata Gałecka Drugi Zastępca Prezydenta, Krzysztof Nos Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu, Beata Łuczak Pełnomocnik ds. Seniorów oraz Elżbieta Nieszporek Pełnomocnik ds. Organizacji Pozarządowych. Obecna była także reprezentacja służb i organizacji partnerskich w osobach insp. Waldemar Wierzycki, Ryszard Samojluk i Stanisław Jaguś.
Muzyczną część wernisażu zapoczątkowała 14‑letnia pianistka Aleksandra Dzieża uczennica klasy fortepianu szkoły średniej, której wykonania utworów Fryderyka Chopina i Johanna Sebastiana Bacha wprowadziły widownię w nastrój zadumy. Później publiczność wysłuchała piosenek w wykonaniu DJ‑a Damiana Cabona byłego członka zespołu „Szwarne Karlusy”. Wieczór uzupełnił krótki film zatytułowany Wspomnienia autorstwa członka zarządu Jacka Świderskiego, pokazujący kulisy pleneru.
Dzieła z VIII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego
Na ekspozycji zaprezentowano prace powstałe podczas VIII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Malowanie w Leśnej Radości” organizowanego w Jastrzębiu k. Poraja. Autorami są głównie amatorzy malarstwa, którzy przyjechali na plener dzięki inicjatywie Koła Nr 31 SEiRP. W salach muzealnych można obejrzeć obrazy oraz wyroby ceramiczne i porcelanę, a autorzy chętnie rozmawiali z widzami o inspiracjach i technikach.
Organizatorzy podziękowali za wsparcie i patronat miejski Prezydentowi Rafałowi Piechowi oraz dyrekcji muzeum. Szczególne wyrazy uznania skierowano do dyrektora Wojciecha Grzyba za udostępnienie przestrzeni i współpracę. Zaproszenie do obejrzenia wystawy skierowali również podpisujący komunikat przedstawiciele koła Ewa Macek i Jacek Świderski.
Wystawa jest dostępna w siedzibie Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich pod adresem ul. Fryderyka Chopina 6 w godzinach otwarcia muzeum.
na podstawie: Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich.
Ostatnie Artykuły

Kino pod gwiazdami na Rzęsie. Trzy seanse i kultowe filmowe historie

Czterech rowerzystów z wysokimi mandatami. Jeden miał ponad 3 promile

Wakacyjne animacje na parkingu SCK-Bytków. Każde spotkanie ma inny temat

Deszczówka może zwrócić połowę kosztów. Ruszył nabór do programu

Syreny alarmowe zabrzmią w Siemianowicach. To będą ćwiczenia

Oferta pracy za granicą może skończyć się tragedią. Policja ostrzega

Poradnik bezpieczeństwa w PJM. Ważne zasady dostępne dla osób niesłyszących

Nie tylko zabawa. Policjant ostrzegł dzieci w Siemianowicach Śląskich

Ruszył konkurs dla społecznych przedsiębiorstw i liderów regionu

Zakaz prowadzenia nie zatrzymał 26-latka. Był pod wpływem i miał amfetaminę

Koncerty, kino i rodzinne wycieczki. SCK ma plan na całe lato

Ponad 7 kilometrów kanalizacji w Siemianowicach. Umowa już podpisana

505 kandydatów z kwalifikacją. Teraz decydują dokumenty do szkoły

OTO Park szykuje się do otwarcia na terenie dawnych hut w Siemianowicach Śląskich
Przydatne dane teleadresowe
- Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint - kontakt, godziny, ceny wody i e-BOK
- Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich - kontakt, wydziały, opłaty i e-usługi
- Pływalnia Miejska w Siemianowicach Śląskich - cennik, godziny, atrakcje i dojazd
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Szaneckiej Filia nr 4 - kontakt, usługi, dostępność
- MOSiR Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich - kontakt, obiekty sportowe, cennik
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Szaneckiej w Siemianowicach Śląskich - kontakt, filie, karta biblioteczna
