Pracownia kreatywna H2O w Siemianowicach dla dzieci od 8 lat – eksperymenty z wodą i światłem

Chcesz zabrać dziecko na eksperymenty, które łączą zabawę z fizyką? W Siemianowicach powstała pracownia, gdzie na siedmiu stanowiskach młodzi badacze bawią się wodą, parą, powietrzem, prądem niskiego napięcia i światłem – sprawdź szczegóły i zasady uczestnictwa.
- Odwiedź Pracownię Kreatywną H2O w Siemianowicach Śląskich
- Zarezerwuj bilet i pamiętaj o opłacie wejściowej
Odwiedź Pracownię Kreatywną H2O w Siemianowicach Śląskich
Pracownia Zajęć Kreatywnych H2O działa w Siemianowickim Centrum Kultury i mieści się w budynku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Stanisława Wyspiańskiego w Siemianowicach Śląskich. Oferta skierowana jest do dzieci starszych, od 8 lat, które chcą poznawać prawa przyrody poprzez praktyczne zabawy i doświadczenia.
Na miejscu przygotowano 7 specjalistycznych stanowisk, gdzie uczestnicy mogą eksperymentować z:
wodą,
parą wodną (o temperaturze pokojowej),
powietrzem sprężonym (o bezpiecznych parametrach),
prądem elektrycznym (o niskim napięciu),
światłem.
Program pracowni jest elastyczny: w zależności od wieku i potrzeb prowadzący akcentuje elementy rozrywkowe lub edukacyjne. W części zabawowej znajdują się makiety modelarskie, mechaniczne zabawy zręcznościowe oraz elementy pneumatycznego Lego. Gdy nacisk idzie na stronę naukową, realizowane są doświadczenia związane z barwą, światłem, optyką oraz prostymi maszynami.
Autorem i instruktorem pracowni jest Andrzej Lebek. Według informacji organizatora prowadził zajęcia w wielu placówkach oświatowych oraz instytucjach kultury na terenie Śląska i Polski.
Zarezerwuj bilet i pamiętaj o opłacie wejściowej
Bilety kosztują 25,00 zł i są do nabycia WYŁĄCZNIE we wszystkich oddziałach Siemianowickiego Centrum Kultury lub online. UWAGA: KAŻDA OSOBA WCHODZĄCA NA ZAJĘCIA MUSI OPŁACIĆ WSTĘP.
Pracownia funkcjonuje jako element oferty edukacyjnej Siemianowickiego Centrum Kultury. Rodzice i opiekunowie zainteresowani udziałem powinni zgłosić się po bilety w oddziałach SCK lub przez kanał sprzedaży internetowej SCK.
Na podstawie: Centrum Kultury w Siemianowicach
Ostatnie Artykuły

Nowe zatrzymanie w serii podpaleń - 32-latek odpowie za ogień w mieście

Ryś, śmieci i smok w Bytkowie. SCK szykuje dzieciom baśń z przesłaniem

Biblioteka przy Niepodległości zazieleni sąsiedztwo dzięki nowemu grantowi

Kościej szuka miłości, a słowiańska baśń znów rozbawi widzów w Bytkowie

Podpalenia wróciły na Tuwima - policja zatrzymała 23-latka

Wielkanocny termin zmienia wywóz odpadów w Siemianowicach Śląskich

Nowy plac zabaw na Bytkowie powstał bez obciążania miejskiego budżetu

Dzielnicowi pokazali przedszkolakom, jak nie wpaść w tarapaty na drodze

Loteria PIT wystartuje w Siemianowicach Śląskich z nagrodami dla rozliczających się na miejscu

Szwajcarskie pieniądze ruszają z projektem dla seniorów w Siemianowicach i Czeladzi

W Przystani wielkanocny stół zebrał tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia

Wokół kilku ulic w Siemianowicach rusza plan, który może przestawić układ tej części miasta

Wielkanocne zajączki wpadły do biblioteki i od razu ruszyły do pracy

