- Dni Siemianowic Śląskich 4–7 września – Luxtorpeda, O.S.T.R. i Czerwone Gitary

Cztery dni świętowania, gwiazdy polskiej muzyki i rodzinne atrakcje w Parku Tradycji — 41. Dni Siemianowic Śląskich zapowiadają się wyjątkowo. Sprawdź, kiedy są występy twoich ulubionych artystów i co przygotowano dla seniorów, dzieci i fanów folkloru.
- Siemianowice świętują 41. raz — zaplanuj weekend 4–7 września
- Weekend w Parku Miejskim i Parku Tradycji pełen muzyki, folkloru i rozrywek
Siemianowice świętują 41. raz — zaplanuj weekend 4–7 września
Obchody 41. Dni Siemianowic Śląskich potrwają od czwartku 4 września do niedzieli 7 września 2025. Organizatorzy z Siemianowickiego Centrum Kultury oraz miejskie instytucje przygotowały program składający się z wydarzeń dla różnych grup wiekowych: od seniorów przez miłośników folkloru po wielkie plenerowe koncerty z gwiazdami polskiej sceny muzycznej.
Świętowanie rozpoczyna część poświęcona seniorom. W czwartek 4 września w obiekcie MOSiR Pszczelnik odbędzie się Senioriada — olimpiada seniorów, a dzień później, 5 września, w Siemianowickim Centrum Kultury – Zameczek zaplanowano Senioralia z warsztatami, koncertem zespołu HaNuta oraz potańcówką z zespołem Eminence.
Weekend w Parku Miejskim i Parku Tradycji pełen muzyki, folkloru i rozrywek
W sobotę 6 września program rozpoczyna się od Letniego Święta Folkloru w Parku Miejskim o godzinie 16.00. Na scenie wystąpią: dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Siemianowice, Zespół Pieśni i Tańca Chorzów, Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Miasta Żywiec „Ziemia Żywiecka” oraz Zespół Etnos Ensemble.
Finał 41. Dni Siemianowic odbywa się przy SCK Parku Tradycji w Michałkowicach. Szczegółowy rozkład sobotnich występów:
godz. 16.30 – Ula Kozielska (ulasmarkula). Ula była uczestniczką 15. edycji programu The Voice of Poland, zwyciężczynią The Voice of Genzie, jest influencerka i tiktokerką; razem z Anią Iwanek (zwyciężczynią The Voice of Poland) wygrała tegoroczne „Premiery” na 62. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
godz. 17.30 – Pan Savyan. Wokalista, komik i tiktoker, uczestnik polskich preselekcji wewnętrznych na Eurowizję 2024; autor hitów „W kolorku amaretto” i „Bursztynowe koraliki”, które zyskały ogromną popularność w internecie.
godz. 19.00 – Luxtorpeda. Jeden z czołowych polskich zespołów rockowych, znany z przebojów takich jak „Autystyczny”, „Za wolność” czy „Wilki dwa”. Zespół ma na koncie nominacje do nagrody Fryderyk oraz statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa (2011).
godz. 20.30 – prezentacja drużyny HKS Siemianowiczanka.
godz. 21.00 – O.S.T.R. To jedna z najważniejszych postaci polskiego rapu, laureat 6 nagród Fryderyk, posiadacz wielu płyt platynowych i złotych; w rankingu magazynu Machina został sklasyfikowany jako czwarty z 30 najlepszych polskich raperów, a w 2014 roku wybrano go Artystą Dekady w plebiscycie WuDoo i Hip-hop.pl.
W niedzielę 7 września program od południa kontynuuje mieszankę rozrywki i sentymentalnych brzmień. Niedzielne występy na Parku Tradycji:
godz. 15.40 – Alexander Martinez. Tancerz, piosenkarz i imitator głosu z szerokim repertuarem obejmującym pop, rock, jazz i muzykę klasyczną; na scenie potrafi naśladować m.in. Franka Sinatrę, Louisa Armstronga, Andrea Bocellego, Michaela Jacksona czy Elvisa Presleya oraz brzmienia zespołów takich jak Modern Talking, Gipsy Kings, Queen czy Europe.
godz. 16.50 – Zespół The Postman. Uznany profesjonalny cover band specjalizujący się w repertuarze The Beatles; zespół odtwarza zarówno muzykę, jak i klimat lat 60., tworząc autentyczne widowisko dla fanów legendy.
godz. 18.30 – Czerwone Gitary. Legenda polskiego bigbitu, autorzy niezapomnianych przebojów; w tym roku zespół obchodzi 60-lecie działalności scenicznej.
godz. 20.20 – Bad Boys Blue. Gwiazda muzyki pop i disco, której przeboje z lat 80. takie jak „You`re a Woman” czy „A Train to Nowhere” nadal rozgrzewają parkiety na całym świecie.
W sobotę i niedzielę od godziny 12.00 przy Parku Tradycji działać będzie wesołe miasteczko — atrakcja dla rodzin z dziećmi i młodszych uczestników festynu.
Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach 41. Dni Siemianowic Śląskich są bezpłatne. Organizatorzy zachęcają do śledzenia komunikatów Siemianowickiego Centrum Kultury oraz miejskich źródeł informacji, gdzie można znaleźć szczegóły programu i ewentualne ogłoszenia organizacyjne.
Na podst. Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich
![]()
Ostatnie Artykuły

Indiana Jones pod chmurką. Finał letnich seansów na Rzęsie

Paczka dla 40 dzieci z Ukrainy. Fundacja Galon zbiera potrzebne dary

Rowerowa rywalizacja na pumptracku. Najmłodsi powalczą w slalomie

Kanalizacja i polityka senioralna. Nowe ustalenia w Siemianowicach

Nowe słupy na ulicach Siemianowic. Prace wchodzą w finał

Ulica Polna na Bańgowie przejdzie remont od jezdni po chodniki

Dawni hutnicy wrócili do hali. W Cognorze zobaczyli nową stalową rzeczywistość

Pięć minut nieuwagi może zamienić wakacyjny odpoczynek w dramat

Pomoc na sprzęt, studia i dostępne mieszkanie. Nabór w Siemianowicach Śląskich

Siemianowicka firma znów na biznesowym podium. AMS Metal z Diamentem Forbesa

Szósta edycja SILVER SILESIA na Stadionie Śląskim. W programie zdrowie i scena talentów

Czwartkowa pomoc przy Śniadeckiego. Punkt Bethlehem znów otwarty

Seniorzy z Bańgowa spotkają się w Klubie Integracji Międzypokoleniowej

Dziesięć sekund może ochronić konto przed cyberoszustami
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich - kontakt, wydziały, zaświadczenia
- Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich - godziny, zbiory, zapis i wypożyczenia
- Parafia Wniebowzięcia NMP w Przełajce - msze, kancelaria, historia
- MPGKiM Siemianowice Śląskie - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich - kontakt, wydziały, opłaty i e-usługi
- Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich - kontakt, rejestracja, godziny i wsparcie dla pracodawców
