Co może zaoferować doświadczony stomatolog?

Uszkodzonych, chorych, lub też nieestetycznych zębów nie należy lekceważyć. Są one bowiem nie tylko problemem natury estetycznej - konsekwencje chorych zębów mogą dotyczyć bowiem całego organizmu. Nieleczona próchnica, dla przykładu, może spowodować komplikacje, które doprowadzą nawet do zawału serca. W chwili więc, gdy odkryjemy, że z naszym uzębieniem dzieje się coś niedobrego, warto zasięgnąć porady doświadczonego stomatologa.

W jaki sposób pomóc mogą dentyści? 

Stomatologia to jedna z podstawowych dziedzin medycyny - do stomatologa nie jest nawet wymagane skierowanie. Aby więc skorzystać z usług, jakie świadczą dentyści Kliniki Uśmiechu, wystarczy po prostu zadzwonić i umówić się na dogodny termin wizyty. Zakres usług, które nam świadczyć może lekarz dentysta jest zaś naprawdę pokaźny - począwszy od zabiegów pielęgnacyjnych, poprzez różne metody leczenia, możliwość założenia implantów, czy też protez, aż po zabiegi stomatologii estetycznej, jak np. bonding. Na wizytę u stomatologa zapisać swoją pociechę powinni wszyscy odpowiedzialni rodzice.

Stomatologia dziecięca

Niezwykle ważne jest, aby rodzice poważnie podeszli do tematu ochrony prawidłowego stanu uzębienia swoich dzieci - będzie to bowiem rzutować na zdrowie zębów malucha w przyszłości. Dla przykładu, próchnica, która pojawiła się na zębach mlecznych, w przyszłości zaatakować może także stałe. Ponadto zbyt wczesna utrata uzębienia mlecznego może doprowadzić do pojawienia się zaburzeń funkcji żucia. Doświadczony stomatolog, na przykład przyjmujący w chorzowskiej Klinice Uśmiechu będzie w stanie przeprowadzić skuteczną terapię chorób występujących u najmłodszych, a także zneutralizuje wady zgryzu, czy też urazy zębów.

Mniej więcej około trzeciego roku życia (lub po wyrżnięciu się zębów mlecznych) zaleca się odbyć wizytę adaptacyjną, dzięki której dziecko zapozna się z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego oraz samym lekarzem, co pozwoli na ograniczenie strachu przed kolejnymi wizytami.

Leczenie kanałowe - stomatologia ratująca zęby

W przypadku, gdy dojdzie do nieodwracalnej infekcji kanału zębowego, lekarz dentysta zaproponuje leczenie kanałowe - jest to nowoczesny i skuteczny sposób terapii, który często pozwala uratować nawet te zęby, które inaczej nadawałyby się już tylko do usunięcia. Leczenie takie często jest więc leczeniem ostatniej szansy - wymaga więc zastosowania odpowiedniego sprzętu medycznego, jak np. endometr służący do pomiaru długości kanału, czy też koferdam. Leczenie kanałowe w Klinice Uśmiechu możliwe jest także w przypadku bardzo skomplikowanych sytuacji - na przykład po złamaniu lub uszkodzeniu zęba, w przypadku próchnicy, lub też paradontozy, a także w przypadku zębów z perforacją korzenia. Podkreślić należy, że wbrew pozorom leczenie kanałowe wcale nie łączy się z cierpieniem pacjenta - często okazuje się ono bezbolesne.

Nowoczesne protezy i implanty- skuteczny sposób leczenia ubytków w uzębieniu

Co zaś, gdy u danego pacjenta już doszło do ubytku w uzębieniu? Również i w takich przypadkach stomatologia jest w stanie zaproponować skuteczne rozwiązania. Osoby, które zmagają się z ubytkiem jednego zęba mogą skorzystać z opracowanej specjalnie dla nich korony. Pacjenci, którzy zgłaszają się z większą ilością ubytków mogą natomiast uzyskać tak zwany most na implantach, który zastąpi im utracone zęby.

W miejsce wszystkich utraconych zębów dentysta może także wstawić specjalną protezę. Klinika Uśmiechu proponuje najwyższej jakości implanty wykonane z tytanu, które, dzięki wyjątkowemu podobieństwu do naturalnego uzębienia zadowoli nawet wymagających klientów. Podkreślić należy, że prawidłowo wykonane implanty mogą służyć pacjentowi nawet do końca życia. Alternatywą do nich są wysokiej jakości protezy, które - w przeciwieństwie do implantów - nie są bezpośrednio wkręcane w kość.

Co jeszcze może zaproponować dentysta?

Należy podkreślić, że podobnie, jak zęby dziecka, tak i uzębienie osoby starszej wymaga szczególnej troski. Stomatologia wieku starszego za zadanie ma kompleksowe i skuteczne leczenie wielu różnych schorzeń, które - ze względu na osłabioną odporność osoby starszej - mogą stanowić nawet zagrożenie życia. Z kolei chirurgia stomatologiczna wykonywana w Klinice Uśmiechu pozwala na skuteczne usunięcie tak zwanych zębów mądrości, ropni, czy też zębów o dużych zmianach patologicznych. Wreszcie, wspomnieć także należy o stomatologii estetycznej - stomatolog skupia się w ramach takich zabiegów na przywróceniu prawidłowego wyglądu uzębienia i estetyki uśmiechu. W ramach stomatologii estetycznej wykonuje się między innymi usuwanie przebarwień, bonding, czy też zakłada licówki.