Masaż Kobido to niechirurgiczny lifting twarzy. Jest manualnym, silnym zabiegiem, który oddziałuje na głębsze struktury skóry. Wzmacnia ją i odżywia, jednocześnie sprawiając, że jest lepiej ukrwiona i odprężona. Efektem masażu Kobido jest głęboki relaks i odmłodzenie.

Kobido — masaż, który odpręża i odmładza

Kobido — wywodzi się z japońskiej sztuki masażu

Masaż Kobido wiąże się z wieloma japońskimi legendami. Jedna z nich głosi, że w XV wieku niedaleko Fidżi odbył się konkurs masażu, na który przybyli najznamienitsi mistrzowie. Dwóch z nich długo ze sobą rywalizowało i żaden z nich nie wygrał. Połączyli więc siły, tworząc technikę masażu zwaną Kobido.

Aby wykonywać ten specjalistyczny masaż trzeba mieć odpowiednie uprawnienia i ukończone szkolenia.

Masaż Kobido, czyli wieloetapowy rytuał

Kobido jest zaawansowaną sztuką masażu, który należy wykonać według ściśle określonych zasad. Rytuał składa się z pięciu etapów. Pierwszy to masaż głębokich struktur skóry. Jego cel to zmniejszenie napięcia twarzy, szyi, karku i dekoltu. Drugi etap to głęboki relaks — jego zadaniem jest sprawić, aby klient poczuł się odprężony. Podczas tego etapu krew zaczyna szybciej krążyć, a co za tym idzie — poprawia się ukrwienie skóry.

Trzeci etap to drenaż limfatyczny. Usprawnia on przepływ limfy i zmniejsza obrzęki. Czwarta część rytuału Kobido nazywana jest liftingującą. Ostatni krok to akupresura, czyli stymulacja poszczególnych punktów twarzy, która wpływa na pracę jej wybranych mięśni.

Dla kogo przeznaczony jest masaż Kobido?

Większość osób z pewnością doceni zalety masażu Kobido. Ten rytuał pielęgnacyjno-relaksacyjny poleca się szczególnie tym, którzy obserwują u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Masaż Kobido świetnie działa w przypadku utraty gęstości i jędrności skóry. Rekomenduje się go wtedy, gdy skóra staje się wiotka i mało elastyczna.

Z zalet masażu Kobido skorzystają również klienci, którzy mocno schudli, w związku z czym ich skóra straciła jędrność. Kobido sprawdzi się także u osób cierpiących na chroniczne bóle głowy i oczu.

Jakie efekty daje masaż Kobido?

Efekty masażu Kobido widoczne są już po pierwszej sesji. Jakich zatem pozytywnych rezultatów można się spodziewać? Przede wszystkim:

 • redukcji zmarszczek mimicznych i napięcia skóry,
 • zmniejszenia widoczności starzenia się skóry (masaż spowalnia jego procesy),
 • stymulacji metabolizmu komórkowego, co przyczynia się do szybszej regeneracji skóry,
 • zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny,
 • poprawy krążenia krwi i limfy, co pozytywnie wpływa na koloryt skóry,
 • zmniejszenia napięcia twarzy, szyi, karku,
 • zmniejszenia stresu i łagodnych stanów napięcia,
 • redukcji bruksizmu,
 • zniwelowania bólów głowy i gałek ocznych.

Przeciwwskazania do wykonania masażu Kobido

Jak każdy zabieg masaż Kobido posiada także przeciwwskazania do jego wykonania. Nie powinno się go stosować w przypadku:

 • ropnych zmian skórnych (na przykład przy cerze trądzikowej),
 • naruszonego naskórka,
 • skóry naczynkowej,
 • przed i po ekstrakcji zęba,
 • po zastosowaniu botoksu (należy wtedy odczekać dwa tygodnie).

Masaż Kobido to wspaniały sposób, aby ujędrnić, odżywić i odmłodzić skórę, jednocześnie czerpiąc przyjemność z wieloetapowego rytuału pielęgnacyjnego. W renomowanych klinikach masaż Kobido wykonują specjaliści, którzy ukończyli liczne szkolenia i kursy. Warto pozwolić sobie na chwilę odprężenia, tym bardziej że efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Sprawdź naszą ofertę: https://drzazgaclinic.pl/kobido/