Gdzie iść na sushi, gdy mieszkasz w Siemianowicach Śląskich?

Sushi w ostatnim czasie stało się u nas popularne bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Fakt jest taki, że z czasem bardziej doceniamy zagraniczną kuchnię i kulturę. Oprócz kuchni włoskiej i amerykańskiej często stawiamy na kuchnię azjatycką, a więc głównie sushi i inne japońskie przysmaki. Są to jednak dania, które wymagają odpowiedniego przygotowania, więc warto znać miejsca, w których są dobrze przyrządzane. Gdzie więc pójść na sushi w Siemianowicach i okolicach?

Sakana Sushi & Sticks w Katowicach

Jakiś czas temu otwarty został nowy punkt restauracji Sakana Sushi & Sticks. Są to sushi bary, których wnętrza barów są urządzone w nowoczesnym, jednak dającym poczuć klimat Japonii stylu. W menu znajdziemy wyborne sushi, zupy i dania główne, a także niesamowite desery. Jeśli chcecie spróbować świetnej azjatyckiej kuchni, zajrzyjcie do Sakana Sushi & Sticks w stolicy Śląska, w Katowicach.

Midori Sushi Siemianowice

To opcja dla osób, które chcą wspierać lokalne biznesy. Pewnie większość z nas ucieszy fakt, że pyszne sushi możemy znaleźć także w naszym mieście. Restauracja znajduje się w małym, kameralnym budynku. Wnętrze na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć skromne, jednak jedzenie, które możemy tutaj zamówić jest bardzo dobre zarówno pod kątem jakości jak i smaku. Główną specjalnością Midori jest zdecydowanie Sushi, raczej nie zjemy tutaj nic na ciepło. Niemniej jednak warto wybrać się na świeże nigiri lub hosomaki.

Edamame Sushi

Kolejnym miejscem w Siemianowicach, gdzie możemy zajadać się pyszną kuchnią azjatycką jest Edamame Sushi. Jedzenie z tej restauracji możemy zjeść zarówno na miejscu, jak i w dowolnym miejscu zamawiając na stronie dostawę. W menu znajdziemy pyszne sushi, zupy, dania główne, a także zimne napoje, w tym wykwintne wina. Kuchnia jest obsadzona przez doświadczonych sushimasterów, toteż mamy gwarancję jakości i smaku, który przeniesie nas myślami do oddalonej o wiele kilometrów Japonii.

Ale Sushi w Chorzowie

W Chorzowie na jednej z najbardziej ruchliwych ulic znajduje się restauracja o nazwie Ale Sushi. Jak sama nazwa wskazuje, w lokalu możemy zjeść wiele dań z kuchni azjatyckiej w tym: przystawki, dania główne, desery, napoje. Nie musimy jednak pojawiać się tam osobiście, gdyż możemy także zamówić jedzenie online i cieszyć się nim w dowolnym innym miejscu. Jeśli jednak pojawimy się na ul. Hajduckiej w Chorzowie, możemy liczyć na czas spędzony w ciepłym, urządzonym w azjatyckim stylu, klimatycznym wnętrzu.

Gurin Sushi w Bytomiu

Jeśli przypadkiem znajdziecie się w centrum handlowym Agora w Bytomiu i zapragniecie zaspokoić głód czymś, co ucieszy wasze kubki smakowe, warto wstąpić do Gurin Sushi. Jest to świetna alternatywa dla obleganych fast foodów, szczególnie, że kuchnia, którą tam się przygotowuje, jest naprawdę smaczna. Wybierając się do Gurin Sushi na lunch czy kolację możemy liczyć na szybką obsługę i świeżą, pyszną azjatycką kuchnię.