Rodzice, wysyłając swoje pociechy na letni wypoczynek, chcą mieć pewność, że dotrą one bezpiecznie na miejsce. W tym celu, o kontrolę stanu technicznego autobusu i trzeźwości kierowcy proszą policjantów. Wiedzą, że fachowcom z drogówki nic nie umknie i w przypadku złego przygotowania pojazdu do trasy uniemożliwią jego wyjazd. Większość przewoźników to fachowcy, którzy dbają o swój tabor i zdają sobie sprawę, że to na nich ciąży odpowiedzialność za bezpieczeństwo podróżujących.

Policjanci otrzymują sporo zgłoszeń dotyczących kontroli autokarów, którymi dzieci wyruszają w podróż, szczególnie teraz, kiedy trwają wakacje. Mundurowi każde takie zgłoszenie traktują poważnie i przeprowadzają wnikliwe kontrole stanu technicznego oraz sprawdzają trzeźwość kierowcy. Troska rodziców i organizatorów wyjazdów jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Czasem lepiej poczekać nieco dłużej z pożegnaniem pociechy jadącej na letni wypoczynek, niż ryzykować jej życiem poprzez zaniedbania popełnione przez przewoźnika. Zdecydowana większość firm podchodzi do świadczonych usług poważnie i zdają sobie sprawę z tego, że odpowiadają za bezpieczeństwo pasażerów. W takiej sytuacji kontrole przeprowadzane przez siemianowicką drogówkę to czysta formalność. Zdarza się jednak, że w wyniku przeprowadzonych sprawdzeń, autobus nie zostaje dopuszczony do jazdy, ponieważ zagrażałoby to bezpieczeństwu osób nim podróżujących.

Przypominamy, że istnieje możliwość skontrolowania stanu technicznego autokarów i stanu trzeźwości kierującego. Informację taką można przekazać: osobiście do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich ulica Jana Pawła II 16, telefonicznie 47 85 312 90, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Prosimy o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem, o chęci skontrolowania autokarów.

  • policjant stoi przy autokarze
  • policjant idzie w kierunku autokaru
  • autokar a z anim 2 radiowozy