Dlaczego zawsze powinieneś umieszczać znaczniki meta w swoich wpisach na blogu

Google jest najczęściej używaną wyszukiwarką i pierwszym miejscem, które ludzie sprawdzają, gdy szukają czegoś w Internecie. W związku z tym ważne jest, aby treść Twojego bloga mogła być znaleziona przez użytkowników Google tak szybko i łatwo, jak to tylko możliwe. Umieszczanie meta znaczników we wpisach na blogu pomaga w tym procesie, ułatwiając wyszukiwarkom znalezienie treści, i pozycjonowanie strony. Znaczniki te są również przydatne dla czytelników, którzy mogą chcieć ponownie odnaleźć dany wpis w późniejszym czasie, ponieważ zawierają one odpowiednie słowa kluczowe, które ułatwiają jego odnalezienie.

Dlaczego powinieneś umieszczać meta tagi w swoich wpisach na blogu?

Google zawsze będzie odgrywać ogromną rolę w tym, jak ludzie znajdują i odkrywają Twoje treści i jak te treści się pozycjonują. Dlatego ważne jest, aby jak najbardziej ułatwić Google znalezienie Twoich wpisów na blogu. Dodawanie meta tagów do postów to prosty, ale skuteczny sposób na ułatwienie wyszukiwania i indeksowania treści. Gdy potencjalni czytelnicy szukają tematów związanych z Twoimi wpisami na blogu, zobaczą je w wynikach wyszukiwania. Jeśli czytelnicy klikną na te wyniki, zostaną przeniesieni do wpisu na blogu, gdzie będą mogli przeczytać cały artykuł. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że przeciętny czytelnik bloga spędza około 15 sekund na stronie, zanim przejdzie dalej, może to być ogromna zaleta. Używanie odpowiednich meta tagów może pomóc w utrzymaniu widoczności postów w wynikach wyszukiwania, co może sprawić, że więcej czytelników będzie na nie klikać. Aby dodać metaznacznik do wpisu na blogu, należy:

  • otworzyć plik robots.txt w głównym folderze bloga. Ten plik tekstowy umożliwia przekazanie wyszukiwarkom informacji, co mają zrobić z Twoją treścią.

  • Jeśli nie widzisz tego pliku, to prawdopodobnie dlatego, że używasz hostowanego bloga. W takim przypadku plik ten może być ukryty.

  • Aby go znaleźć, kliknij na "Widok", a następnie wybierz "Pokaż ukryte pliki". Po otwarciu pliku dodaj swoje znaczniki meta pomiędzy linią "Koniec robots.txt" a linią "Koniec strony", upewniając się, że nie ma pustych miejsc.

Dlaczego meta tagi są ważne?

Wiele osób korzysta z Google, aby znaleźć to, czego szukają w sieci. Oznacza to, że jeśli Twoje treści nie zostaną znalezione przez Google, prawdopodobnie nie zostaną w ogóle zauważone. Każdy post na Twoim blogu powinien być łatwy do znalezienia w wyszukiwarce Google, niezależnie od tematu, którego dotyczy. Google to jedna z najpopularniejszych dostępnych obecnie wyszukiwarek. W rzeczywistości ponad 40% wszystkich wyszukiwań odbywa się w Google. Mając to na uwadze, ważne jest, aby upewnić się, że treść jest zoptymalizowana pod kątem widoczności w wyszukiwarkach.