Wymianka szafowa — oddaj niepotrzebne ubrania, znajdź coś wyjątkowego

Masz w szafie rzeczy w dobrym stanie, które już leżą i czekają na lepsze czasy? Przyjdź na luźne spotkanie z modą w duchu zero waste — będzie przeglądanie, przymierzanie, rozmowy i masa inspiracji. Wpadnij i daj swoim ubraniom drugie życie!
Kiedy i gdzie będzie Wymianka szafowa
2 grudnia (wtorek), godz. 16:00–19:00
Miejsce: aleja Młodych 22A, 41-106 Siemianowice Śląskie, Polska
Wstęp wolny. Udział bezpłatny, nie ma biletów ani zapisów.
Organizatorzy: Dział Zieleni i Utrzymania Czystości MOSiR wraz z Wydziałem Gospodarki Komunalnej UM.
O wydarzeniu
Wymianka szafowa to spotkanie w przyjaznej atmosferze, gdzie zamiast wyrzucać, wymieniamy się ubraniami, butami i dodatkami. To świetna okazja, by odświeżyć garderobę bez wydawania pieniędzy, poznać sąsiadów i złapać kilka stylowych pomysłów. Można przyjść zarówno z torbą ubrań, jak i z pustymi rękami — każdy znajdzie coś dla siebie.
Dla kogo? Dla osób ceniących ekologię, osób szukających unikatowych elementów garderoby albo tych, którzy lubią przeglądać drugie życie ubrań. Co warto zabrać? Ubrania czyste, gotowe do użycia, ewentualnie wieszaki czy stojak, jeśli wolisz eksponować rzeczy.
Zasady udziału i wymiany
- Rzeczy do przyniesienia: ubrania, obuwie, dodatki i akcesoria w dobrym stanie — bez plam, dziur i nieprzyjemnych zapachów. Bielizna i rajstopy tylko nowe (z metką).
- Każdy odpowiada za swoje rzeczy — to Ty decydujesz, czy dajesz, wymieniasz czy sprzedajesz za symboliczne kwoty (wydarzenie nie ma charakteru zarobkowego).
- Rzeczy, które nie znajdą nowego właściciela, uczestnik zabiera ze sobą po zakończeniu.
- Organizator zapewnia stoły do wystawienia rzeczy; można przynieść własne wieszaki lub stojaki.
- Uczestnicy dbają o porządek i szanują cudze rzeczy; niszczenie ubrań i zostawianie odpadów jest zabronione.
- Organizator może odmówić udziału osobom naruszającym zasady i nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione bez nadzoru.
- Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
Przyjdź z kilkoma rzeczami i otwartym umysłem — może trafisz na prawdziwe perełki!
Ostatnie Artykuły

Korfanty w meloniku i malarska odsłona Parku Tradycji

Nowy szef GZM spotkał się z prezydentem Siemianowic. Średnie miasta chcą być słyszalne

Klub Mam w Filii nr 1 - ruch malucha, kawa i rozmowa bez pośpiechu

Matejkowscy abiturienci na czerwonym dywanie. Została już tylko matura

Kukiełki opowiedzą o szczęściu. W Siemianowicach szykuje się ciepły spektakl dla dzieci

W pałacowych wnętrzach świętowali 50 i 60 lat razem. Padły wzruszające słowa

Hutnicza biesiada wraca do Parku Tradycji. Zostały ostatnie miejsca

Dziesięć lat opowieści z drogi. W Bytkowie wciąż jest na nie miejsce

Mikrofon Siemiona ma już laureatów. Finał odsłonił mocny poziom wokalistów

Trasa Korfantego pod policyjną osłoną - 237 osób ruszyło bez incydentów

Artur Barciś przyciągnął pełną salę w Willi Fitznera

Gitary rozgrzały Bytków. Finał festiwalu w mocnym stylu

Plan dla rejonu siedmiu ulic. Zostało kilka tygodni na wnioski

