Sensacyjne odkrycie na Podwieczorku w Muzeum – spotkanie w Muzeum Miejskim

W kameralnej sali przy kawie i cieście ma pojawić się informacja, która zaskoczy nawet stałych bywalców muzealnych spotkań. Wydarzenie zaplanowane jest jako połączenie prelekcji i muzyki na żywo, a organizatorzy zapowiadają wieczór pełen nieoczekiwanych faktów. Atmosfera ma być swobodna, ale wejście ograniczone czasowo — warto zaplanować przyjście wcześniej.
- Siemianowice Śląskie zapraszają na popołudniowe spotkanie z historią i muzyką
- Podwieczorek w Muzeum – prelekcja Piotra Fuglewicza i rytmy Bohdana Wantuły
Siemianowice Śląskie zapraszają na popołudniowe spotkanie z historią i muzyką
Muzeum Miejskie przygotowało kolejne wydanie cyklu, podczas którego badacz przedstawi „sensacyjne” ustalenia. Prelegentem, który ma podzielić się odkryciem, jest Piotr Fuglewicz, a oprawę muzyczną zapewni Bohdan Wantuła. Spotkanie organizuje Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich — wstęp jest płatny i dostęp ograniczony.
Najważniejsze informacje:
- Data i godzina: 25 lutego 2026 (środa), godz. 17.00
- Miejsce: Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich
- Wstęp: 12 zł/os. (płatne gotówką przed wejściem)
- Wejście możliwe do godz. 17.30
- Uwaga: SMS z zaproszeniem nie jest równoznaczny z darmową wejściówką
“Zapraszam i z radością czekam na gości” — Beata Tomanek
Podwieczorek w Muzeum – prelekcja Piotra Fuglewicza i rytmy Bohdana Wantuły
Formuła wydarzenia łączy prezentację z przyjazną, popołudniową atmosferą: krzesła ustawione przy stołach, kawa, ciasto i opowieść, która ma zaciekawić zarówno miłośników lokalnej przeszłości, jak i osoby szukające nietypowych wieczornych zajęć. Organizatorzy podkreślają, że wstęp jest odpłatny, a przy kasie obowiązuje gotówka, dlatego warto mieć drobne.
Dla tych, którzy planują wpaść tuż przed rozpoczęciem — pamiętajcie o ograniczeniu czasu wejścia. Jeśli ktoś liczy na wejście po godzinie rozpoczęcia, ryzykuje, że wstęp będzie już zamknięty. Muzeum sygnalizuje kameralny charakter spotkania, więc wygospodarowanie dodatkowych kilku minut na przyjście wcześniej zwiększy szansę na dobre miejsce i pełne wysłuchanie prelekcji.
Źródłem informacji jest Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich.
na podstawie: Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich.
Ostatnie Artykuły

11 lipca ma nową rangę. Polska pamięta o ofiarach OUN i UPA

W OTO Parku stanie pomnik hutnika. Pamięć i sport spotkają się w jednym miejscu

Toby z Monachium zagra w Bytkowie. Dla seniorów przygotowano tańsze bilety

Dwudziesty Bieg Lata w Pszczelniku. Znamy trasę i terminy

Wakacyjne zagrożenia w Siemianowicach - dzielnicowy wskazał dzieciom, czego pilnować

Siemianowicki weekend pełen atrakcji. Od basenu po operetkę i rodzinny wyjazd

Seniorzy zaczęli od wejścia do budynku. Dyżur od razu przyniósł sprawę

Od kina pod chmurką po operetkę. Siemianowice szykują weekend kultury

Na urlopie chwila nieuwagi wystarczy. Dokumenty trzeba chronić od razu

Wtorki biegowe wróciły do Pszczelnika. 99 osób otworzyło serię startów

Jedna lekcja w Siemianowicach Śląskich mogła zmienić całe wakacje dzieci

Country wróci do amfiteatru. SCK szykuje sierpniowy piknik

Letnie wyjazdy SCK ruszają spod Kauflandu. Jest osiem propozycji

Daria ze Śląska zagra w Bytkowie. Przywiezie nowy album i mocny dorobek
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Ducha Świętego w Bytkowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Siemianowickie Centrum Kultury - kontakt, oddziały i stała oferta
- Parafia św. Antoniego z Padwy w Siemianowicach Śląskich - kontakt i historia
- Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich - godziny, zbiory, zapis i wypożyczenia
- Samodzielny Publiczny Zakład Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Siemianowicach Śląskich - kontakt, terapia, oddziały
- Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich - kontakt, rejestracja, oddziały
