Filia nr 5 tętni kulturą - od „HAŁDY MICHAŁKOWICKIE|” po karnawałowe spotkania i gry

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich zamieniła się w miejsce, gdzie lokalna historia spotyka się ze śmiechem i twórczą energią. W styczniu bibliotekę wypełniły zdjęcia, prace plastyczne i rozmowy o przemianie miejskich terenów, a w lutym harmonogram zapowiada się równie gęsty i rodzinny.
- W Filii nr 5 oglądano HAŁDY MICHAŁKOWICKIE| i rozmawiano o przyszłości zieleni miejskiej
- Filia nr 5 szykuje karnawał, gry i ferie dla dzieci w lutym - tu jest pełny grafik
W Filii nr 5 oglądano HAŁDY MICHAŁKOWICKIE| i rozmawiano o przyszłości zieleni miejskiej
W styczniu odwiedzający chętnie zatrzymywali się przy wystawie fotografii zatytułowanej “HAŁDY MICHAŁKOWICKIE|” - zdjęcia prowokowały dyskusje o tym, jak postindustrialne przestrzenie mogą zmieniać swoje oblicze. Równolegle współpraca z Pracownią Plastyczną “OKIENKO” z Siemianowickiego Centrum Kultury pozwoliła pokazać prace młodych twórców, które ożywiły wnętrza Filii.
Filia nr 5 odnotowała też żywe spotkania środowiskowe - od nostalgicznych wspomnień podczas „Trefu przy tyju” po rosnące zainteresowanie Klubem Szachowym i wieczorami z grami planszowymi pod szyldem “zGRAJmy się” 😊♟️🎲.
Filia nr 5 szykuje karnawał, gry i ferie dla dzieci w lutym - tu jest pełny grafik
W lutym biblioteka serwuje wydarzenia dla różnych grup wiekowych - od karnawałowych akcentów po tematyczne spotkania podczas ferii. Poniżej graficzny przegląd zaplanowanych terminów:
- 12 lutego (czwartek), godz. 17.00 - Tref przy tyju i… kreplu - w „łachach” obowiązują elementy bakuśne, eli karnawałowe 🙂
- 18 lutego (środa), godz. 16.00 - Klub Szachowy ♟️
- 23 lutego (poniedziałek), godz. 16.00 - zGRAJmy się - rozgrywki gier planszowych dla dużych i małych 🎲
A podczas ferii najmłodsi spotkają się wokół wybranych tematów:
- 17 lutego (wtorek), godz. 12.00 - Światowy Dzień Kota 😺
- 26 lutego (czwartek), godz. 12.00 - Dzień Dinozaura 🦕
- 27 lutego (piątek), godz. 12.00 - Dzień Niedźwiedzia Polarnego 🐻
Filia nr 5 zachęca do udziału i zapewnia ciepłą atmosferę mimo mroźnej aury - to miejsce, gdzie lokalna pamięć łączy się z codzienną radością spotkań. 🎨📚
na podstawie: Biblioteka Siemianowice Śląskie.
Ostatnie Artykuły

Siemianowicka woda pod kontrolą. Jeden parametr wybija się z szeregu

Gęsty weekend w Siemianowicach – od gier bitewnych po potańcówkę

Toyota i bon wakacyjny w grze. Siemianowice rozstrzygnęły loterię PIT

W mieszkaniu w Siemianowicach Śląskich policja znalazła e-papierosy bez akcyzy

Ślady starej huty w nowej opowieści. Wystawa o „Laurze”

W Siemianowicach młodzi rowerzyści zdali egzamin bez jednego potknięcia

Przedszkolaki zajrzały za kulisy komendy - radiowóz zrobił największe wrażenie

Sznupek i radiowóz przyciągnęły przedszkolaków na spartakiadzie w Siemianowicach

Pięć świnek morskich w kontenerze - policja szuka sprawcy porzucenia

Weekend pęka w szwach. Siemianowicki plan łączy kulturę i sport

Pozwolenie na budowę garażu blaszanego w Siemianowicach Śląskich – wymagania dla właścicieli działek

W Siemianowicach Śląskich rusza nowy kierunek pomocy społecznej

Witraże i leśna legenda przyciągną na siemianowickie mikrowycieczki

Muzyczny Kundel w Parku Tradycji. Adam Szewczyk zagra solo
Przydatne dane teleadresowe
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Szaneckiej w Siemianowicach Śląskich - kontakt, filie, karta biblioteczna
- Parafia Wniebowzięcia NMP w Przełajce - msze, kancelaria, historia
- Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint - kontakt, godziny, ceny wody i e-BOK
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siemianowicach Śląskich - kontakt, zapis, usługi
- Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich - kontakt, rejestracja, oddziały
- Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich - kontakt, wydziały, zaświadczenia
