Siemianowice pamiętają - hołd bohaterom podczas 81. rocznicy wyzwolenia

W stonowanej oprawie, przy łopocie wiatrów i niskim świetle zimowego nieba, przedstawiciele miasta oddali hołd tym, którzy nie wrócili z frontów. W Siemianowicach Śląskich pamięć o tamtych wydarzeniach była wyraźna i skupiona — krótka ceremonia, proste gesty, powaga miejsca. To było wspólne zatrzymanie się nad historią i losem kolejnych pokoleń.
Podczas uroczystości przedstawiciele władz złożyli kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, oddając w ten sposób cześć poległym w II wojnie światowej. W imieniu miasta w ceremonii uczestniczyli: Rafał Piech - Prezydent, Grzegorz Mól - wiceprzewodniczący Rady Miasta, Beata Gałecka - drugi zastępca prezydenta oraz Adam Skowronek - Sekretarz Miasta. Uroczystość zorganizował Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich.
Przypomniano, że wkroczenie wojsk radzieckich i zakończenie niemieckiej okupacji w mieście nastąpiło 27 stycznia 1945. Ten dzień stał się punktem odniesienia dla corocznych obchodów - prostych rytuałów pamięci, które łączą historię z teraźniejszością i przypominają o ofiarach.
na podstawie: UM Siemianowice Śląskie.
Ostatnie Artykuły

Letnie Kino Plenerowe wraca na Rzęsę. Pod gwiazdami cztery seanse

65 młodych ambasadorów odebrało statuetki. Siemianowicki sport szkolny ma nowe twarze

Mammografia trwa pięć minut. Może uratować życie w porę

Podpis w ratuszu otworzył drogę do nowej obwodnicy Siemianowic i Chorzowa

Summer Party nie odbędzie się jutro. Imprezę przesunięto na 2 lipca

Pogoda zatrzymała plener na Pszczelniku. Dwa wydarzenia mają nowe terminy

Spacer po Siemianowicach poprowadzi do kościoła Marcina Lutra. Są limity miejsc

W amfiteatrze znów będzie bajkowo. Rusza Teatralne Lato pod Chmurką

Cztery wakacyjne środy z animacjami za SCK-Bytków. Znamy terminy zabawy

Grób Józefa Dreyzy zostanie oznaczony. W Siemianowicach szykuje się ważna uroczystość

Centrum Wsparcia DOM szuka wolontariuszy. Dwie ścieżki i regularne dyżury

Siemianowickie lato będzie gęste od wydarzeń. SCK układa program na wakacje

Siemianowiczanka po 96 latach znów mistrzem Polski. Finał rozstrzygnął się w Toruniu

Uzupełniająca rekrutacja do siemianowickich przedszkoli. Zostało mało czasu
Przydatne dane teleadresowe
- Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich - godziny, zbiory, zapis i wypożyczenia
- Filia nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Anny Szaneckiej w Siemianowicach Śląskich - kontakt, godziny, zasoby
- Parafia św. Jana Sarkandra w Bańgowie - msze, kancelaria, kontakt
- Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- MPGKiM Siemianowice Śląskie - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich - kontakt, karta, godziny
