Kolędowanie w Willi Fitznera z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej

W kameralnej sali Willi Fitznera zapachniało kolędami i świątecznym ciepłem — Siemianowice Śląskie znów spotkały się, by wspólnie zaśpiewać i podziękować tym, którzy wspierają działania miejskiego ośrodka. Wśród gości były władze miasta, służby mundurowe oraz przyjaciele OIK; popisy dzieci i młodzieży skleiły wszystko w jedną, pogodną opowieść. Organizatorzy zadbali o śpiewniki, dzięki którym udział był prosty i otwarty dla wszystkich.
- Kolędy wykonywały dzieci ze świetlicy OIK oraz artyści z MDK im. Henryka Jordana
- Spotkanie połączyło podziękowania za współpracę z radosną, wspólną śpiewanką
- Wesołe kolędowanie w sercu Siemianowic Śląskich
- Willa Fitznera i Ośrodek Interwencji Kryzysowej jako gospodarze
Wesołe kolędowanie w sercu Siemianowic Śląskich
W kameralnej atmosferze SCK Willa Fitznera zebrani przeżyli wieczór pełen melodii i wzajemnych gestów. Spotkanie zorganizował Ośrodek Interwencji Kryzysowej (OIK), a gości powitała Kinga Hamera-Gromacka, kierownik ośrodka. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich — w tym Beata Gałecka, II Zastępca Prezydenta Miasta — oraz radni i kierownicy jednostek miejskich.
Imprezę otworzyły dzieci ze świetlicy OIK, których radosne wykonania bożonarodzeniowych utworów szybko rozniosły dobry nastrój po sali. Później program uzupełnili muzycy z Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana, którzy zaprezentowali tradycyjne kolędy i pastorałki. Przygotowane śpiewniki sprawiły, że każdy mógł dołączyć — od najmłodszych po gości reprezentujących instytucje.
Willa Fitznera i Ośrodek Interwencji Kryzysowej jako gospodarze
Wieczór miał też wymiar dziękczynny — podczas uroczystości organizatorzy podziękowali osobom i instytucjom współpracującym z OIK. Takie spotkania pełnią dwie role jednocześnie: pielęgnują polską tradycję wspólnego kolędowania i wzmacniają sieć wsparcia dla działań ośrodka. Muzyka była tu mostem — łączyła wnętrze Willi z zaangażowaniem instytucji oraz energią uczestników.
Dla mieszkańca to nie tylko miły wieczór z piosenką: to też sygnał, że w mieście istnieją miejsca oferujące pomoc i integrację, które regularnie porządkują swoje relacje z partnerami. Warto śledzić działania OIK oraz miejskie wydarzenia kulturalne — udział w nich to okazja, by poznać ofertę świetlic i inicjatywy dla rodzin, a także porozmawiać z osobami, które tę pomoc współtworzą.
na podstawie: UM Siemianowice Śląskie.
Ostatnie Artykuły

Przedszkolaki zajrzały za kulisy komendy - radiowóz zrobił największe wrażenie

Sznupek i radiowóz przyciągnęły przedszkolaków na spartakiadzie w Siemianowicach

Pięć świnek morskich w kontenerze - policja szuka sprawcy porzucenia

Weekend pęka w szwach. Siemianowicki plan łączy kulturę i sport

Pozwolenie na budowę garażu blaszanego w Siemianowicach Śląskich – wymagania dla właścicieli działek

W Siemianowicach Śląskich rusza nowy kierunek pomocy społecznej

Witraże i leśna legenda przyciągną na siemianowickie mikrowycieczki

Muzyczny Kundel w Parku Tradycji. Adam Szewczyk zagra solo

Szpital pokaże dwa projekty KPO. Będą też bezpłatne badania

Finał na Małej Scenie. Jazz i blues kończą cykl w kameralnym składzie

W szkole nr 16 powstał klub, który ma łączyć uczniów i seniorów

Siemianowiczanin walczy o Nike. Wiersze wracają do śląskiej dzielni

Styl coastal podbija Śląsk – 3 motywy, które wprowadzą do Twojego wnętrza nadmorski klimat

Pakiety medyczne a opieka zdrowotna dla freelancerów - jak zadbać o siebie bez etatu
Przydatne dane teleadresowe
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Szaneckiej w Siemianowicach Śląskich - Filia nr 5
- Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich - kontakt, karta, godziny
- Parafia Nawiedzenia NMP w Bańgowie - msze, kancelaria, kontakt
- MPGKiM Siemianowice Śląskie - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Siemianowicach Śląskich - kontakt, zgłoszenia, przeglądy
- Kościół pw. Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich - msze, kancelaria, sakramenty
