Dzieci poznają Chopina na scenie Bytkowa - spektakl muzyczny dla rodzin

Siemianowice Śląskie zapraszają najmłodszych na teatralną podróż w czasie, która łączy zabawę z muzyką Fryderyka Chopina. W rodzinnej atmosferze dzieci i rodzice zobaczą, jak klasyka może ożyć na scenie i przemówić do wyobraźni. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 5. roku życia.
- Spektakl „Frycek i czerwone serduszko” w Siemianowickim Centrum Kultury - Bytków
- Szczegóły organizacyjne i zespół realizacyjny
Spektakl „Frycek i czerwone serduszko” w Siemianowickim Centrum Kultury - Bytków
Podczas przedstawienia Teatru Muzycznego Syrenka publiczność pozna historiię Laury i Julka, którzy przypadkowo trafiają na tajemniczy przedmiot w bibliotece. Ten przedmiot przenosi ich w czasie do dzieciństwa młodego Fryderyka — poznają jedenastoletniego Frycka, a ich spojrzenie na muzykę zmienia się na zawsze. To opowieść o przyjaźni, wyobraźni i wrażliwości, napisana tak, by młody widz rozumiał, czym jest muzyka klasyczna.
Szczegóły organizacyjne i zespół realizacyjny
Przedstawienie odbędzie się 20 grudnia o godzinie 11.00 w Siemianowickim Centrum Kultury – Bytków. Spektakl został przygotowany na podstawie scenariusza i w reżyserii Marii Holki, z muzyką Fryderyka Chopina i Marii Holki, choreografią Klaudii Optułowicz oraz scenografią autorstwa Klaudyny Sadolewskiej-Moskal. Produkcję realizują Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i TM Syrenka. Bilety są dostępne w kasach SCK i sprzedaży internetowej.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

Rodzinny spacer z przygodami wraca do Parku Górnik w Michałkowicach

Urlop nie zatrzymał policjanta - na ulicy rozpoznał podejrzanych

Mozaika, która dodała sił siemianowickiemu Zespołowi Lecznictwa Psychiatrycznego

W Pszczelniku pobiegną dla Anny Rembierz. Będzie też nordic walking

Patryk Filipowicz Trio wraca z premierą. Wieczór gitar i improwizacji w Parku Tradycji

Ekodoradca przyjmie mieszkańców w urzędzie. Bezpłatny dyżur już wkrótce

Aqua-Sprint wraca z lekcją o wodzie dla najmłodszych

Młody ptak na trawniku nie zawsze potrzebuje pomocy – ważny sygnał na wiosnę

Stary piec może kosztować więcej niż się wydaje. Uchwała nadal obowiązuje

Florian, strażacy i huta Laura - siemianowicka pamięć ma dziś swoje święto

W Siemianowicach ruszyła matura. 416 uczniów zaczęło walkę o wyniki

Planszówki, stare zdjęcia i koncert. W SCK majówka miała kilka odsłon

Podwójny maj w Siemianowicach. Konstytucja i śląski zryw

