Świadek uratował 78-latka. Policjanci i świadek odznaczeni

Kobieta, która w poniedziałkowy poranek przystąpiła do resuscytacji, kontynuowała uciski do przyjazdu policjantów i ratowników. Dzięki szybkiej interwencji przywrócono mężczyźnie tętno i oddech, po czym trafił do szpitala.
Do zdarzenia doszło 28 października 2025 roku przy ul. Michałkowickiej w Siemianowicach Śląskich. Mieszkańka miasta, wymieniona w komunikacie jako pani Sara, była świadkiem nagłego zatrzymania krążenia u 78-letniego mężczyzny. Natychmiast wezwała służby ratunkowe i rozpoczęła uciski klatki piersiowej, pozostając w kontakcie z dyspozytorem numeru alarmowego.
Na miejsce przyjechali dzielnicowi: asp. Artur Niedzielski, sierż. szt. Piotr Pasierb oraz st. sierż. Krzysztof Pradela. Funkcjonariusze przejęli od świadkini czynności ratunkowe i współpracowali z przybyłym zespołem ratownictwa medycznego. W wyniku działań wszystkich służb przywrócono poszkodowanemu tętno i oddech, a następnie przewieziono go do szpitala.
W Komendzie Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich komendant miejski insp. Waldemar Wierzycki wraz z Pierwszym Zastępcą mł. insp. Piotrem Bańką oraz Drugą Zastępczynią Prezydenta Miasta Beatą Gałecką wręczyli pani Sarze podziękowania i symboliczne upominki. Wyróżniono także asp. Artura Niedzielskiego, sierż. szt. Piotra Pasierba i st. sierż. Krzysztofa Pradelę za wzorową postawę i działania ratunkowe.
W komunikacie policji podkreślono, że zdarzenie wpisuje się w założenia kampanii „Widzisz-Reaguj”, promującej reagowanie świadków i udzielanie pierwszej pomocy.
na podstawie: KMP w Siemianowicach Śląskich.
Ostatnie Artykuły

Poetyckie Siemianowice rozstrzygnięte - miasto znów mówi wierszem

Tancerze z SCK wrócili z turnieju z garścią medali i pierwszych miejsc

Bilety zniknęły. SCK szykuje intensywny weekend w Siemianowicach Śląskich

Plastyka dla najmłodszych wraca do Bytkowa. To zajęcia dla maluchów i opiekunów

Franklin wraca do biblioteki - siemianowickie popołudnie z żółwiem

W muzeum zabrzmi koncert pokoleń. Wstęp będzie bezpłatny

Wymiana ubrań wraca do Michała. Szafy znów znajdą lżejszy oddech

Siemianowice przypomniały o narodzinach ratownictwa wodnego w Polsce

W Siemianowicach książka spotka się z kawą, matmą i dobrą rozmową

Zdrowotny piknik wraca do Pszczelnika. Badania i atrakcje dla każdego

Strażackie święto w Siemianowicach. Awanse i podziękowania dla ludzi służby

Sznupek i leśne zasady przyciągnęły mieszkańców na festyn w Siemianowicach

Rodzina w kryzysie pod lupą. W Siemianowicach stawiają na konkretne wsparcie

