Heaven Wins Dzień Aniołów w Siemianowicach - Pszczelnik zamieni się w święto dobrych uczynków

Siemianowice znów stawiają na prosty przekaz: pomagać i razem świętować. Heaven Wins zaprasza na poranne anielskie spotkania, pomoc seniorom i rodzinne atrakcje zakończone wieczornym finałem na Pszczelniku. To dzień, w którym wolontariusze, biegacze i rodziny spotkają się, by robić drobne gesty, które mają znaczenie.
- Siemianowice angażują wolontariuszy przy cmentarzach
- Wielki finał w MOSiR “Pszczelnik” i aktywności w Parku Pszczelnik
Siemianowice angażują wolontariuszy przy cmentarzach
W mieście od rana będą działać szkolne grupy wolontariuszy, które pojawią się w różnych rejonach miasta oraz w okolicach cmentarza parafialnego, witając przechodniów i rozdając słodycze oraz praktyczne odblaski w kształcie serduszek. Młodzież pomoże seniorom przy porządkowaniu grobów — wśród zaangażowanych jest II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki, które uprzątnęło już dawny cmentarz choleryczny na Przełajce. Na rynku, jeśli dopisze pogoda, ustawione zostaną także gigantyczne anielskie skrzydła do zdjęć.
„Żyjemy w zbyt przytłaczających, niepewnych i smutnych czasach, dlatego proponujemy Heaven Wins, czyli Święto Aniołów, które promuje wartości miłości, uśmiechu, wspólnoty i nadziei. To święto, gdzie razem możemy czynić dobro i nieść światło w codziennym życiu”
- Rafał Piech, prezydent miasta i pomysłodawca wydarzenia
Wielki finał w MOSiR “Pszczelnik” i aktywności w Parku Pszczelnik
Główne wydarzenia zaplanowano na 31 października. W Parku Pszczelnik odbędzie się Bieg Aniołów oraz nordic walking w godzinach 10.30-16.30; uczestnicy mają do pokonania sztafetę składającą się z trzech „trójek” (333 km). Wieczorny finał w hali MOSiR “Pszczelnik” rozpocznie się o 17.00 i potrwa do 19.00. W programie m.in. Aleja Dobrych Uczynków, gdzie będzie można zostawić karteczkę z dobrym uczynkiem, strefa dla najmłodszych oraz inne niebiańskie atrakcje dla całych rodzin.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

Kolory wiosny spotkały hiphopowe rytmy w Siemianowicach Śląskich

LauraFest wraca na Skwer Laura - sąsiedzkie granie, klachy i książki

577 ósmoklasistów z Siemianowic zaczyna dziś swój najważniejszy szkolny sprawdzian

Weekend w SCK pełen muzyki. Taniec i fotografia przyciągnęły tłumy

1,5 procent podatku i miliony wolontariuszy. Tak działa trzeci sektor

Nowy komitet ma wesprzeć seniorów. W Siemianowicach rusza REgeneracja Miast

Siemianowice oddały hołd bohaterom przy Grobie Nieznanego Żołnierza

Bażantarnia po konsultacjach. Jedna uwaga nie przekonała urzędu

80 milionów na seniorów. W Siemianowicach startuje ważny partnerski projekt

Stare fotografie i plany miasta przyciągnęły tłum do biblioteki w Siemianowicach

Garaże blaszane szeregowe dla deweloperów i wspólnot w Siemianowicach Śląskich

Przy przedszkolu szykuje się rodzinne święto z domowym ciastem

Muzyka, taniec i fotografie. SCK szykuje intensywny weekend

