Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na Dzień Wszystkich Świętych

1 min czytania
Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na Dzień Wszystkich Świętych

Drzwi i okna sprawdzane i alarmy włączane — to podstawowe czynności przed krótkim wyjazdem. Przy okazji wizyt na cmentarzach mieszkańcy powinni skontrolować systemy zabezpieczeń i ograniczyć rozgłaszanie planów wyjazdowych.

  • Siemianowice Śląskie sprawdzają zabezpieczenia mieszkań przed wyjazdem
  • Mieszkańcy stosują proste środki zapobiegawcze

Siemianowice Śląskie sprawdzają zabezpieczenia mieszkań przed wyjazdem

Mieszkańcy powinni dokładnie zamknąć wszystkie drzwi i okna, w tym piwniczne, balkonowe i dachowe. Należy upewnić się, że system alarmowy i czujniki ruchu działają prawidłowo i są aktywowane przed opuszczeniem mieszkania. W razie wątpliwości można skontaktować się z Komendą Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich.

Mieszkańcy stosują proste środki zapobiegawcze

Niepublikowanie informacji o wyjeździe w mediach społecznościowych ogranicza rozprzestrzenianie wiadomości o pustym mieszkaniu. Warto poprosić zaufanego sąsiada o czujność i reagowanie na niepokojące sytuacje. Nie należy zostawiać kluczy w łatwo dostępnych miejscach, takich jak pod wycieraczką czy w doniczce. Użycie oświetlenia z czujnikiem ruchu lub programatora czasu oraz automatyczne włączanie światła w różnych pomieszczeniach tworzy pozór obecności domowników. Bez przezorności rośnie ryzyko przykrych niespodzianek po powrocie.

na podstawie: KMP w Siemianowicach Śląskich.

Autor: krystian