Muzyka u Rheinbabenów na tarasie Zameczku w lipcowe i sierpniowe niedziele

Letnie niedziele w Siemianowicach rozbrzmiewają muzyką na tarasie Zameczku. To wyjątkowa okazja, by za darmo zanurzyć się w świat opery, walców i melodyjnych dźwięków prosto z różnych zakątków Europy i Polski.
- Siemianowice zapraszają na muzyczne spotkania na tarasie Zameczku
- Wakacyjne niedziele pełne muzycznych emocji w Siemianowicach
Siemianowice zapraszają na muzyczne spotkania na tarasie Zameczku
W sercu Siemianowic Śląskich, na malowniczym tarasie Siemianowickiego Centrum Kultury – Zameczek, co niedzielę o godzinie 16.00 odbywają się niezwykłe koncerty w ramach cyklu „Muzyka u Rheinbabenów”. Wydarzenia te trwają przez całe wakacje – lipiec i sierpień – a udział w nich jest całkowicie bezpłatny.
Program jest różnorodny i zachwyci zarówno miłośników klasyki, jak i tych, którzy cenią sobie lekkie operetkowe brzmienia czy włoskie melodie. Już 6 lipca publiczność przeniesie się do Wiednia, miasta słynącego z królewskich walców. Kolejne niedziele to podróż przez świat opery, włoskich mistrzów oraz musicali, które rozgrzeją letnie popołudnia.
Wakacyjne niedziele pełne muzycznych emocji w Siemianowicach
W sierpniu repertuar nie zwalnia tempa. 3 sierpnia usłyszymy utwory największych polskich kompozytorów, a tydzień później artyści teatru im. Ireny Kamińskiej dostarczą dawkę humoru i radości poprzez muzykę pełną słowa i śmiechu. 17 sierpnia zespół Orfeusz zabierze słuchaczy w podróż do świata mitologii greckiej, a 24 sierpnia zakończenie cyklu będzie prawdziwą ucztą dla fanów muzyki dworskiej i pałacowej.
To znakomita propozycja dla wszystkich, którzy chcą spędzić niedzielne popołudnie w wyjątkowej atmosferze, otoczeni pięknem dźwięków i letnim powietrzem. Nie trzeba rezerwować miejsc ani kupować biletów – wystarczy przyjść na taras Zameczku i pozwolić się porwać muzyce.
Na podst. Centrum Kultury w Siemianowicach
Autor: krystian