Letnia Akademia Regionalna w Siemianowicach zaprasza dzieci na warsztaty i wycieczki

Siemianowice Śląskie zapraszają młodych odkrywców do fascynującej podróży po śląskiej kulturze i historii! Letnia Akademia Regionalna to wyjątkowa okazja, by poznać tajemnice Górnego Śląska, spotkać lokalnych artystów i wziąć udział w warsztatach pełnych inspiracji. Sprawdź, co przygotowano dla dzieci w wieku 9-13 lat i jak dołączyć do tej niezwykłej przygody!
- Letnia Akademia Regionalna w Siemianowicach Śląskich ożywia tradycje i historię regionu
- Jak zapisać dziecko na zajęcia i szczegóły organizacyjne Letniej Akademii Regionalnej
Letnia Akademia Regionalna w Siemianowicach Śląskich ożywia tradycje i historię regionu
Wakacje w Siemianowicach Śląskich nabierają wyjątkowego charakteru dzięki Letniej Akademii Regionalnej – bezpłatnemu cyklowi zajęć dedykowanych dzieciom w wieku od 9 do 13 lat. To niepowtarzalna szansa na zgłębienie wiedzy o Górnym Śląsku poprzez interaktywne lekcje, kreatywne warsztaty oraz spotkania z osobami, które na co dzień angażują się w pielęgnowanie śląskiej tożsamości.
Uczestnicy będą mieli okazję poznać różnorodne aspekty regionalnej kultury – od tradycyjnej muzyki i stroju, przez lokalne legendy i język śląski, aż po współczesne interpretacje dziedzictwa. W programie znalazły się również wycieczki do miejsc związanych z przemysłową przeszłością regionu, które pozwolą dzieciom zobaczyć na własne oczy ślady rewolucji przemysłowej na Górnym Śląsku.
Wśród prowadzących pojawią się znane postaci takie jak Izolda Czmok z TVP Katowice, Anna Bączek-Lieber z Teatru Trip czy Adam Balon – ceniony przyrodnik. Dzięki nim każde spotkanie stanie się nie tylko nauką, ale też prawdziwą przygodą.
Jak zapisać dziecko na zajęcia i szczegóły organizacyjne Letniej Akademii Regionalnej
Zajęcia odbywać się będą w czterodniowych blokach: 21-24 lipca, 28-31 lipca, 11-14 sierpnia oraz 18-21 sierpnia. Codziennie start o godzinie 10:00 w Siemianowickim Centrum Kultury – Parku Tradycji przy ulicy Orzeszkowej 12.
Dzieci mogą liczyć na bogaty program obejmujący m.in. ceramiczne warsztaty inspirowane śląskimi podaniami, lekcje języka śląskiego czy spacery przyrodoznawcze po terenach poprzemysłowych. Czwartek każdego bloku to dzień wyjazdowy – busiki zabiorą uczestników do historycznych miejsc związanych z przemysłem regionu. Organizatorzy zapewniają transport, ubezpieczenie oraz przewodnika. Rodzice muszą jedynie wyposażyć dzieci we własny prowiant oraz dostarczyć pisemną zgodę na wyjazd.
Zainteresowani udziałem powinni zgłaszać się telefonicznie pod numer (32) 228 72 80, wewnętrzny numer 11. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać pociechę już dziś!
Na podst. UM Siemianowice Śląskie
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Dzika zwierzyna na drodze - jeden moment może zmienić wszystko

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Zbliża się termin opłat za użytkowanie wieczyste i przekształcenie w Siemianowicach

Słońce wejdzie na dachy kolejnych miejskich budynków

Hulajnogi i rowery pod nowym nadzorem - dzieci mają dwa terminy do zapamiętania

Jeden błąd przed świętami może kosztować więcej, niż się wydaje

Siemianowickie zespoły wróciły z Będzina z podium i głośnym uznaniem jury

Ostatnia przed wakacjami dyskoteka dla czterdziestolatków wraca do Bytkowa

Wielkanocne śniadanie przy Lipowej znów ma dodać otuchy potrzebującym

CEEB przypomina o deklaracji, której nie wolno odkładać po wymianie pieca

Püdelsi przyjadą do Bytkowa z pakietem największych przebojów

W Siemianowicach rusza obowiązkowa deratyzacja i każdy właściciel ma swój termin

Siemianowickie Centrum Kultury rozkręciło weekend od karaoke po operetkę

