Tomasz Skiba zwycięzcą konkursu na studium zabudowy w Siemianowicach Śląskich

Studenckie wizje architektury zmieniają oblicze Siemianowic Śląskich! Młodzi adepci sztuki budowlanej zaprezentowali innowacyjne projekty, które mogą odmienić przestrzeń przy ulicy Jana III Sobieskiego. Kto zdobył najwyższe uznanie ekspertów i jakie pomysły wyróżniły się na tle innych? Sprawdź, jak przyszłość miasta maluje się w ich rękach!
- Siemianowice Śląskie z nowym spojrzeniem na zabudowę przy Jana III Sobieskiego
- Eksperci i władze miasta doceniają kreatywność młodych projektantów
Siemianowice Śląskie z nowym spojrzeniem na zabudowę przy Jana III Sobieskiego
W pierwszym dniu lipca poznaliśmy wyniki konkursu na studium zabudowy mieszkaniowej dla działki przy ul. Jana III Sobieskiego 5 w Siemianowicach Śląskich. To właśnie tam młodzi architekci z Wydziału Architektury Uniwersytetu Śląskiego w Gliwicach przedstawili swoje dyplomowe projekty, które zachwyciły jury swoją świeżością i szacunkiem do lokalnej tradycji.
Najwyższe noty zdobył Tomasz Skiba, którego koncepcja została doceniona za nowoczesne podejście i harmonijne wpisanie się w otoczenie. Obok niego wyróżniono także Małgorzatę Plutę, Dominikę Batko oraz Agatę Maroszek, które zaprezentowały równie interesujące rozwiązania urbanistyczne.
Eksperci i władze miasta doceniają kreatywność młodych projektantów
Jury konkursu tworzyli wybitni specjaliści z różnych dziedzin związanych z architekturą i ochroną dziedzictwa. Wśród nich znaleźli się m.in. dr hab. inż. arch. Tomasz Bradecki – Dziekan Wydziału Architektury UŚ, Wojciech Grzyb – Miejski Konserwator Zabytków, a także przedstawiciele Politechniki Śląskiej oraz Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Wspólnie podkreślali, że wszystkie prace powstały z dużym poszanowaniem dla istniejącej zabudowy i charakteru miejsca, co jest niezwykle ważne przy planowaniu rozwoju miejskiego. Agnieszka Gładysz, Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, wyraziła nadzieję, że takie inicjatywy będą inspiracją do dalszych działań na rzecz estetyki i funkcjonalności przestrzeni miejskiej.
Dla studentów ósmego semestru to nie tylko ważny etap edukacji, ale również realna szansa na wpływ na kształt ich rodzinnego miasta.
Kontakt do organizatora konkursu: Rafał Jakoktochce, tel. (32) 7605320, e-mail [email protected]
Źródło: UM Siemianowice Śląskie
Ostatnie Artykuły

11 lipca ma nową rangę. Polska pamięta o ofiarach OUN i UPA

W OTO Parku stanie pomnik hutnika. Pamięć i sport spotkają się w jednym miejscu

Toby z Monachium zagra w Bytkowie. Dla seniorów przygotowano tańsze bilety

Dwudziesty Bieg Lata w Pszczelniku. Znamy trasę i terminy

Wakacyjne zagrożenia w Siemianowicach - dzielnicowy wskazał dzieciom, czego pilnować

Siemianowicki weekend pełen atrakcji. Od basenu po operetkę i rodzinny wyjazd

Seniorzy zaczęli od wejścia do budynku. Dyżur od razu przyniósł sprawę

Od kina pod chmurką po operetkę. Siemianowice szykują weekend kultury

Na urlopie chwila nieuwagi wystarczy. Dokumenty trzeba chronić od razu

Wtorki biegowe wróciły do Pszczelnika. 99 osób otworzyło serię startów

Jedna lekcja w Siemianowicach Śląskich mogła zmienić całe wakacje dzieci

Country wróci do amfiteatru. SCK szykuje sierpniowy piknik

Letnie wyjazdy SCK ruszają spod Kauflandu. Jest osiem propozycji

Daria ze Śląska zagra w Bytkowie. Przywiezie nowy album i mocny dorobek
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Ducha Świętego w Bytkowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Siemianowickie Centrum Kultury - kontakt, oddziały i stała oferta
- Parafia św. Antoniego z Padwy w Siemianowicach Śląskich - kontakt i historia
- Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich - godziny, zbiory, zapis i wypożyczenia
- Samodzielny Publiczny Zakład Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Siemianowicach Śląskich - kontakt, terapia, oddziały
- Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich - kontakt, rejestracja, oddziały
