Siemianowiccy dzielnicowi ostrzegają przed zagrożeniami w internecie

Siemianowice Śląskie stają się coraz bardziej świadome zagrożeń w sieci! Policjanci z lokalnej jednostki odwiedzili mieszkańców, aby edukować ich na temat cyberbezpieczeństwa. Dowiedz się, jakie niebezpieczeństwa czyhają w internecie i jak się przed nimi chronić!
- Spotkanie dzielnicowych w Siemianowicach Śląskich
- Jak unikać pułapek w sieci? Praktyczne porady dla mieszkańców
Spotkanie dzielnicowych w Siemianowicach Śląskich
W miniony wtorek, 21 marca, siemianowiccy dzielnicowi asp. Adam Burzyk oraz sierż. Piotr Jężak zorganizowali spotkanie z mieszkańcami Działu Reintegracji Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Okrężnej. Mundurowi podzielili się cennymi informacjami na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu, zwracając szczególną uwagę na oszustwa związane z kontami społecznościowymi.
Jak unikać pułapek w sieci? Praktyczne porady dla mieszkańców
Podczas spotkania policjanci przestrzegli uczestników przed nadmierną ufnością w wirtualnych kontaktach. Podkreślili, że nigdy nie można być pewnym, kto kryje się za danym profilem. W przypadku prośby o pomoc finansową przez internet, zalecili, aby najpierw skontaktować się z daną osobą inną drogą, by upewnić się co do autentyczności prośby. Dzielnicowi przypomnieli również o znaczeniu ochrony danych osobowych oraz haseł do bankowości elektronicznej.
W trakcie spotkania omówiono także funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, które mogą być niezwykle pomocne w codziennym życiu mieszkańców Siemianowic Śląskich. Policjanci zachęcali do ich aktywnego wykorzystywania jako narzędzi wspierających bezpieczeństwo w mieście.
Wg inf z: Policja Siemianowice Śląskie
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Dzika zwierzyna na drodze - jeden moment może zmienić wszystko

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Zbliża się termin opłat za użytkowanie wieczyste i przekształcenie w Siemianowicach

Słońce wejdzie na dachy kolejnych miejskich budynków

Hulajnogi i rowery pod nowym nadzorem - dzieci mają dwa terminy do zapamiętania

Jeden błąd przed świętami może kosztować więcej, niż się wydaje

Siemianowickie zespoły wróciły z Będzina z podium i głośnym uznaniem jury

Ostatnia przed wakacjami dyskoteka dla czterdziestolatków wraca do Bytkowa

Wielkanocne śniadanie przy Lipowej znów ma dodać otuchy potrzebującym

CEEB przypomina o deklaracji, której nie wolno odkładać po wymianie pieca

Püdelsi przyjadą do Bytkowa z pakietem największych przebojów

W Siemianowicach rusza obowiązkowa deratyzacja i każdy właściciel ma swój termin

Siemianowickie Centrum Kultury rozkręciło weekend od karaoke po operetkę

