Bezpłatne mammografie dla kobiet w wieku 45-74 lat w LUX MED
Bezpłatne badania mammograficzne to doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i spokój ducha. LUX MED Diagnostyka zaprasza wszystkie kobiety w wieku od 45 do 74 lat na badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Sprawdź szczegóły i termin najbliższej wizyty mobilnej pracowni mammograficznej.

Program Profilaktyki Raka Piersi – kto może skorzystać?

LUX MED Diagnostyka oferuje bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 45 do 74 lat. Program Profilaktyki Raka Piersi, finansowany przez NFZ, przewiduje różne częstotliwości badań w zależności od historii zdrowotnej pacjentki. Kobiety, które nigdy nie miały zdiagnozowanej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi, mogą wykonywać mammografię co 24 miesiące. Te, które zakończyły leczenie raka piersi i są w 5-letnim procesie monitorowania, mają prawo do badania co 12 miesięcy. Podobnie jest w przypadku kobiet, które po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi są w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT).

Wyjątki i szczegóły dotyczące badań

Program nie obejmuje kobiet objętych „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” ani „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”. Przy określaniu wieku pacjentki brany jest pod uwagę rok urodzenia. Badania można wykonywać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez potrzeby posiadania skierowania lekarskiego.

Mobilna pracownia mammograficzna – szczegóły najbliższej wizyty

Już 9 sierpnia br. w godzinach od 8.30 do 14.30 przy markecie Kaufland, ul. ks. Jana Kapicy 10, dostępna będzie mobilna pracownia mammograficzna LUX MED. To doskonała okazja, aby bez problemu wykonać badanie mammograficzne w dogodnym miejscu i czasie. Rejestracja odbywa się pod numerem telefonu 22 880 90 80 (*3).

Znaczenie regularnych badań mammograficznych

Mammografia jest najskuteczniejszym narzędziem w walce z rakiem piersi. Pozwala na wykrycie zmian, które nie są widoczne podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu daje niemal 100% gwarancję skutecznego leczenia i powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, program zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, co usprawnia kontakt z placówkami medycznymi i przyspiesza ewentualne konieczne leczenie.

Przygotowanie do badania i dodatkowe informacje

Przed rejestracją telefoniczną należy przygotować dowód osobisty do weryfikacji uprawnień do badania. Na badanie warto zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Ważne jest również, aby stawić się na badanie w wyznaczonym czasie. Więcej informacji na temat mammografii i innych badań diagnostycznych można znaleźć na stronie LUX MED Diagnostyka. Dbajmy o swoje zdrowie i badajmy się regularnie!


Opierając się na: Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich