Policja organizuje II edycję konkursu
W nowym roku szkolnym 2024/2025 rusza druga edycja konkursu „Odblaskowa Szkoła” organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Program ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poprzez promowanie noszenia elementów odblaskowych.
  1. Inauguracja konkursu na początku roku szkolnego 2024/2025.
  2. Akcja skierowana do szkół podstawowych w województwie śląskim.
  3. Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem.
  4. Wysokie nagrody finansowe dla zwycięskich szkół.

Rozpoczęcie drugiej edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła” to odpowiedź na sukces pierwszej odsłony wydarzenia, w której udział wzięło ponad 140 szkół podstawowych z województwa śląskiego. Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność noszenia elementów odblaskowych, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa dzieci na drogach.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jak informują organizatorzy, inauguracja konkursu jest planowana na początek roku szkolnego 2024/2025. Celem przedsięwzięcia jest nie tylko zwiększenie aktywności dyrektorów szkół, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w odblaski, ale również promowanie szeroko rozumianych działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W pierwszej edycji konkursu, która miała miejsce w poprzednim roku szkolnym, szkoły podstawowe z województwa śląskiego okazały duże zainteresowanie. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe, co stanowiło dodatkową motywację do uczestnictwa. W ramach konkursu szczególny nacisk kładziony jest na zaangażowanie pedagogów, rodziców i opiekunów w kontrolowanie przestrzegania ustawowego obowiązku noszenia odblasków oraz promowanie inicjatyw zmniejszających zagrożenia w ruchu drogowym.


Wg inf z: Policja Siemianowice Śląskie