Pojemnościowy podgrzewacz wody – charakterystyka i rodzaje

Pojemnościowy podgrzewacz wody to urządzenie, które służy do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Najczęściej składa się ze zbiornika wody, izolacji, obudowy, elektronicznej grzałki zanurzeniowej i termostatu lub modułu sterującego. Sprawdź, na czym polega jego działanie oraz jakie są dostępne modele!

Pojemnościowy podgrzewacz wody – budowa i zasada działania

Pojemnościowy podgrzewacz wody umożliwia szybkie i sprawne podgrzanie odpowiedniej ilości wody do pożądanej temperatury. Tego rodzaju urządzenia są funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne, dzięki czemu dobrze komponują się z każdym wnętrzem.

Elektryczne pojemnościowe podgrzewacze wody występują w wersji bezciśnieniowej i ciśnieniowej. Bardzo ważnym elementem konstrukcji jest zbiornik, który powinien zostać wykonany z wysokiej jakości materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne. W ofercie marki STIEBEL ELTRON znajdziesz pojemnościowe ogrzewacze wody zrobione ze stali emaliowanej, która wykazuje wysoką odporność chemiczną.

Sercem urządzenia jest element grzejny, który powinien być wykonany ze stali lub miedzi. Oddziela się go od wody pod ciśnieniem przy użyciu emaliowanej rury, która wchodzi w skład zbiornika ciśnieniowego. Kolejnym ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem, jest izolacja zbiornika. Do tego celu wykorzystuje się wysokiej jakości materiały, takie jak włókna węglowe oraz nanotechnologię. Wszystko po to, aby zapewnić optymalne parametry techniczne oraz wysokim poziom bezpieczeństwa stosowanych rozwiązań.

Omawiając budowę i działanie pojemnościowego podgrzewacza wody, nie sposób pominąć kwestii regulowania temperatury. Za tę funkcję odpowiada termostat lub zaawansowana jednostka sterująca. Pojemnościowe ogrzewacze wody STIEBEL ELTRON zostały wyposażone w zaawansowane technologicznie sterowniki, które gwarantują optymalne zarządzanie energią oraz posiadają inteligentne funkcje ECO. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwala znacząco ograniczyć straty ciepła w ciągu dnia.

Pojemnościowe podgrzewacze wody STIEBEL ELTRON – rodzaje

Wybierając pojemnościowy podgrzewacz wody, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Urządzenie powinno być trwałe i bezpieczne. Dla wielu osób równie istotna jest pojemność zbiornika. W ofercie STIEBEL ELTRON znajdziesz 3 rodzaje pojemnościowych podgrzewaczy do wody o pojemności od 5 do 1000 litrów.

Małe ogrzewacze pojemnościowe wody

Jest to idealny wybór dla osób, które nie zużywają na co dzień dużych ilości wody. Urządzenie o pojemności od 5 do 15 litrów, zasilane prądem 230 V doskonale sprawdzi się w kuchni. Dzięki zastosowaniu skutecznej izolacji cieplnej możliwe jest uzyskanie niskich kosztów energii. Jest to wyjątkowo dyskretne i stabilne źródło ciepłej wody, które możesz wygodnie zamontować pod zlewem.

Wiszące ogrzewacze pojemnościowe wody

Przy umiarkowanym zużyciu ciepłej wody, lepiej sprawdzą się wiszące ogrzewacze pojemnościowe. Ich objętość wynosi od 30 do 150 litrów, co oznacza, że mogą z powodzeniem dostarczać małe lub duże ilości ciepłej wody użytkowej. Tego rodzaju urządzenia są wydajne, łatwe w montażu i energooszczędne. Będzie to idealny wybór dla osób, które szukają komfortowego sposobu na ogrzewanie wody w domu jednorodzinnym.

Stojące ogrzewacze pojemnościowe wody

Oferta firmy STIEBEL ELTRON obejmuje również duże stojące ogrzewacze wody o pojemności od 200 do 1000 litrów. Są one przystosowane do centralnej dostawy ciepłej wody w domach. W tej kategorii produktów na uwagę zasługuje doskonała izolacja cieplna zbiorników, zastosowanie innowacyjnej ochrony antykorozyjnej oraz możliwość połączenia stojącego ogrzewacza pojemnościowego z centralnym ogrzewaniem, panelami solarnymi lub pompami ciepła.

W doborze idealnego rozwiązania pomogą Ci eksperci ze STIEBEL ELTRON. Pojemnościowe podgrzewacze wody są wygodne i niemal bezobsługowe. Wydajne urządzenie sprawnie dostarczy ciepłą wodę wszystkim domownikom bez zbędnej zwłoki, a jednocześnie zapewni duży zapas ciepłej wody, gotowej do użycia.