Nadajesz dużo paczek do Holandii? Zobacz, co zrobić, by zaoszczędzić!

Nadajesz dużo paczek do Holandii? Wysyłki międzynarodowe potrafią obciążyć portfel. Jeśli prowadzisz sklep online lub masz rodzinę w Niderlandach, warto szukać sposobów na obniżenie kosztów. Przy regularnych wysyłkach możesz liczyć na zniżki. O szczegółach opowiemy w dalszej części artykułu!

Polacy w Holandii stanowią jedną z najliczniejszych grup migrantów. Przyciągają nas dobre zarobki, łagodniejszy klimat i mniej konserwatywne prawo. Dlatego z każdym rokiem kurierzy oferują coraz korzystniejszą ofertę przesyłek z Polski do Niderlandów.

Na niższe ceny mogą liczyć zwłaszcza osoby wysyłające paczki regularnie. Dowiedz się, jak nie przepłacić nadając przesyłkę do Holandii.

Nadanie paczki do Holandii krok po kroku

Oszczędności można wprowadzić już na etapie pakowania. Pudełko czy kopertę dobierz do rozmiaru wysyłanych przedmiotów. Unikaj upychania przedmiotów na siłę, ale nie przesadzaj też z ilością wolnej przestrzeni. Im większe opakowanie, tym wyższa cena za wysyłkę.

Pamiętaj o zabezpieczeniu zawartości folią bąbelkową, piankami lub papierem. W cenę paczek zagranicznych zazwyczaj jest wliczone ubezpieczenie, ale nie obejmuje uszkodzeń wynikających z nieprawidłowego zapakowania.

Warto owinąć przesyłkę folią, aby ochronić ją przed wilgocią.

Do tego momentu nadawanie paczek zagranicznych nie różni się znacznie od krajowych. Różnicę zauważysz w sposobie adresowania. W holenderskich adresach poza ulicą i miastem należy wpisać również nazwę stanu. Z kolei kod pocztowy składa się z czterech cyfr i dwóch liter, bez myślnika.

Poprawne zaadresowanie paczki ułatwi generator dostępny na stronie każdego kuriera. Radzimy dwukrotnie sprawdzić poprawność danych, ponieważ zwrot paczki zagranicznej nie należy do najtańszych. Koniecznie przyklej etykietę adresową w widocznym miejscu. Dobrze, aby również była zabezpieczona folią.

Wysyłka paczki do Holandii w niskiej cenie? To możliwe!

Wielu osobom na myśl o wysyłce paczki do Holandii rzednie mina. Przez lata na rynku pocztowym brakowało konkurencji, a krajowy przewoźnik liczył za przesyłki zagraniczne sporo. Na szczęście, czasy się zmieniły. Obecnie kurierzy walczą o klientów nieprzerwanie podnosząc jakość usług i obniżając ceny. Paczki do Holandii najlepiej nadawać przez stronę shipcenter.pl.

Z poziomu tej usługi masz możliwość porównania kosztu wysyłki u największych kurierów. Ceny są z reguły korzystniejsze niż bezpośrednio u przewoźników. Firma współpracuje z nimi na specjalnych warunkach, ponieważ obsługuje tysiące paczek miesięcznie. Cenniki są aktualizowane na bieżąco, więc obejmują aktualne promocje.

Ile idzie paczka z Polski do Holandii?

Paczka wysłana przez pośrednika będzie szła tyle samo, co nadana bezpośrednio u kuriera. Możesz zamówić podjazd dostawcy do domu lub zanieść ją do punktu nadania. Od tego momentu powinny minąć maksymalnie 3 dni robocze, zanim dotrze do adresata w Holandii.

Jeśli masz pilną przesyłkę, warto zamówić kuriera ekspresowego. W usługach dodatkowych możesz wybrać też przyspieszenie dostawy o jeden dzień. Nie wszystkie firmy kurierskie realizują priorytetowe przesyłki zagraniczne. Wszystko zależy od środka transportu, którym są dostarczane. Najszybszy sposób dostawy to droga lotnicza.

Tysiące przesyłek do Holandii każdego dnia opuszcza Polskę. Warto regularnie sprawdzać oferty kurierów i szukać nowych rozwiązań, aby zaoszczędzić na dostawie paczek. Koszty nadania nie są wysokie dla osób zarabiających w euro, ale w złotówkach wyglądają już mniej korzystnie. Skorzystaj z powyższych rad i przestań przepłacać.