Odwołujemy poszukiwania za nastolatką. Dziewczynka została odnaleziona przez policjantów z wydziału ds. poszukiwań i identyfikacji osób KWP w Katowicach na terenie Katowic. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dziękujemy za zaangażowanie i każdy przekazany sygnał w sprawie zaginięcia Wiktorii.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania natychmiast po tym, jak otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki, czyli wczoraj po południu.

Poszukiwania prowadzone były zarówno w terenie, gdzie policjanci wykorzystali drony, quady, psy oraz korzystali z pomocy między innymi zawodowych strażaków, ale także ochotników, innych służb i grupy poszukiwawczej. W działania włączyli się także policjanci z Komendy Głównej Policji i wydziału poszukiwań i identyfikacji osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dzisiaj, około godziny 14.00 poszukiwacze z katowickiej komendy wojewódzkiej patrolując ścisłe centrum Katowic, zauważyli nastolatkę. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci będą teraz wyjaśniać co działo się z nastolatką do czasu jej odnalezienia.

Otrzymywaliśmy od Państwa wiele sygnałów, za co bardzo dziękujemy. Każda z informacji była przez nas sprawdzana. Dziękujemy również mediom za nagłośnienie sprawy, dzięki czemu informacja o zaginięciu dziewczynki szybko obiegła nie tylko nasze województwo, ale i cały kraj.