Siemianowiccy śledczy poszukują 2 mężczyzn, których wizerunek został utrwalony na monitoringu w autobusie. Osoby te są podejrzewane o pobicie 29-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w dniu 14 stycznia br. po godzinie 20.00 w autobusie linii 74 jadącym w kierunku Chorzowa. Poszukiwane osoby weszły do autobusu na przystanku Nowy Świat i zaczepiły jadącego tym autobusem pokrzywdzonego, a następnie pobili go. W przypadku ich rozpoznania, prosimy o kontakt z siemianowicką Policją.

Do zdarzenia doszło 14 stycznia br. po godzinie 20.00 w autobusie linii 74 jadącym w kierunku Chorzowa. Na przystanku Nowy Świat weszło do autobusu 2 młodych mężczyzn, którzy zaczepili jadącego w nim 29-latka. Od utarczek słownych agresorzy przeszli do użycia siły fizycznej wobec pokrzywdzonego. Jak wynika z zeznań pokrzywdzonego najprawdopodobniej został zaatakowany przez pomyłkę. Gdy drzwi autobusu otworzyły się na przystanku, agresorzy chcieli wyjść i wtedy znowu zaatakowali 29-latka, który próbował ich zatrzymać. Kierowca powiadomił o tym zdarzeniu mundurowych. Niestety napastnicy uciekli, a penetracja terenu przez patrol nie przyniosła rezultatu. W wyniku pobicia pokrzywdzony poniósł obrażenia i został przewieziony przez karatkę pogotowia ratunkowego do szpitala. W sprawie tej zostało wszczęte dochodzenie o przestępstwo pobicia.

W przypadku rozpoznania osób podejrzewanych o pobicie bądź posiadania jakichkolwiek informacji, które przyczyniłyby się do ustalenia ich tożsamości bądź miejsca pobytu prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod numerem telefonu 47 85 31 280 bądź całodobowo z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich pod numerem telefonu 47 85 31 201 lub 47 85 31 255. Informacje można również przekazać mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prosimy powołać się na l.dz. RSD 36/23.

Gwarantujemy anonimowość.

 

  • na zdjęciu osoby podejrzewane w autobusie
  • na zdjęciu osoby podejrzewane w autobusie
  • na zdjęciu osoba podejrzewana o pobicie w autobusie

Film nagranie z monitoringu z autobusu

Opis filmu: nagranie z monitoringu z autobusu

Pobierz plik nagranie z monitoringu z autobusu (format mp4 - rozmiar 7.11 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja

Pobierz plik audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 177.82 KB)