Nawet 2500 zł mandatu karnego za kierowanie rowerem po spożyciu alkoholu. To efekt nowelizacji przepisów, które obowiązują od początku roku. W minioną środę przekonało się o tym trzech nieodpowiedzialnych rowerzystów, którzy kierowali rowerem ,, na podwójnym gazie’’.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w minioną środę zatrzymali do kontroli trzech mieszkańców naszego miasta, którzy zdecydowali się wsiąść na rower pod wpływem alkoholu. Wszyscy trzej panowie, to mieszkańcy Siemianowic Śląskich w wieku kolejno 29, 36 oraz 64 lata. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem dwóch z nich otrzymało mandat karny w wysokości 2500 zł, natomiast kolejny otrzymał mandat w wysokości 1000 zł, z uwagi na mniejsze stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Nie bądźmy obojętni wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu. W przypadku zauważenia nietrzeźwego kierującego powiadamiajmy o tym fakcie Policję pod numerem alarmowym 112, a w przypadku możliwości nie pozwólmy mu kontynuować jazdy!

  • Zdjęcie poglądowe urządzanie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu na tle logo Komendy Policji Siemianowice Sląskie