Wczoraj od godziny 6.00 do 14.00 siemianowicka drogówka przeprowadziła działania "Bezpieczny Pieszy". Mundurowi ujawnili 18 wykroczeń, z czego 16 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w obrębie przejść dla pieszych, natomiast 2 przechodzenia przez pieszych w miejscu niedozwolonym. Policjanci wystawili 13 mandatów oraz pouczyli 5 osób.

Wczoraj od godziny 6.00 do 14.00 policjanci z drogówki prowadzili działania pn. "Bezpieczny Pieszy". Mundurowi przyłapali 16 kierowców, którzy w obrębie przejść dla pieszych, jechali za szybko. Natomiast 2 pieszych naraziło swoje zdrowie, a nawet życie przez to, że przechodziło w miejscu do tego niedozwolonym. Wykroczenia popełnione przez zmotoryzowanych i pieszych są bardzo niebezpiecznymi w swoich skutkach. Mundurowi w sumie ujawnili 18 wykroczeń. Łamanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie w miejscach przejść dla pieszych, może doprowadzić do zdarzenia drogowego, w którym niechroniony uczestnik ruchu drogowego praktycznie jest bez szans w zderzeniu z rozpędzonym pojazdem.

Apelujemy o szczególną ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dostosowywanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.