Korony i mosty – na czym polega różnica?

Współczesna medycyna oraz stomatologia ma w swoim zanadrzu naprawdę wiele różnych alternatyw, dzięki czemu jesteśmy w stanie odzyskać nasz pełny uśmiech oraz zdrowie zębów, jeżeli zmagamy się z mniejszym lub większym ubytkiem. W takim wypadku bardzo popularnym zagraniem jest na przykład zaimplementowanie mostu czy korony. Choć są to pokrewne pojęcia, występują między nimi jednak znaczące różnice. Czym jednak są korony, a czym mosty?

Korony i mosty – najważniejsze różnice

Ludzki ząb możemy tak naprawdę podzielić na dwie części – korzeń zębowy oraz koronę zębową. W tym drugim przypadku nazywamy całą widoczną część zęba. Jest ona najbardziej podatna na uszkodzenia, jako że jest ona odsłonięta. Jeżeli ulegnie ona złamaniu, wyszczerbieniu lub uszkodzeniu, musimy zastąpić ubytek jakimś sztucznym substytutem. To właśnie dlatego nowy wypełniacz jest nazywany koroną.

Czym więc jest most? To tak naprawdę połączenie kilku nowych koron ze sobą. Ta technika wykorzystywana jest w momencie, gdy braki są większe i nie ograniczają się one tylko do jednego zęba. W takim wypadku nowe implanty tworzą swoisty most, który oparty jest o dziąsła i korzenie, a także o sąsiadujące zdrowe zęby. Dzięki temu połączenie jest naprawdę trwałe i nie wyczuwamy braku naszych naturalnych zębów. Więcej o różnicach dowiecie się ze strony https://www.luxdentica.pl/korony-mosty.

W przypadku chęci poznania większej ilości faktów ze świata stomatologii, medycyny, zdrowego stylu życia i nie tylko, cenne będzie również zajrzenie na takie strony, jak sp1.ostroleka.pl lub cadenza.pl.