Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siemianowice Śląskie

Wakacje, długo wyczekiwany urlop sprzyja podróżowaniu i odkrywaniu nowych miejsc. Często zaaferowani oczekującymi nas atrakcjami zapominamy należycie zadbać o mienie pozostawione w samochodzie. W widocznych miejscach leżą portfele, telefony komórkowe, laptopy czy aparaty. Taki widok przykuwa uwagę złodziei, którzy tylko czekają na łatwą okazję. Doskonale odnajdują się oni także w miejscach zatłoczonych, gdzie polują na swoją ofiarę i pozbawiają ją niepostrzeżenie np. portfela.

Nasze roztargnienie czy zbyt mała ostrożność często przyczyniają się do tego, że mamy niepotrzebne kłopoty. Trzymanie dokumentów, portfela w miejscu, do którego dostęp jest zbyt łatwy czy pozostawianie mienia w aucie w miejscach widocznych kuszą miejscowych złodziei. Nie muszą oni zbytnio się wytężać, aby wzbogacić się naszym kosztem.  Dlatego policjanci przypominają, jak ważne, szczególnie podczas letniego wypoczynku, jest dbanie o swoje mienie.

Przed wyjazdem warto pomyśleć także o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna (również piwniczne i dachowe) zostały zamknięte. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu garażu i pomieszczeń gospodarczych oraz zakręceniu zaworów z wodą i gazem. Zastanówmy się, czy gotówka i biżuteria podczas naszego wyjazdu nie będzie bardziej bezpieczna na koncie, czy w skrytce bankowej niż w domu.
Poprośmy zaufaną osobę, by podczas naszej nieobecności zaopiekowała się mieszkaniem, pozostawiając jej numer telefonu, pod którym w każdej chwili będzie mogła się z nami skontaktować. Podczas dłuższej nieobecności warto zadbać o to, by w naszej skrzynce pocztowej nie gromadziła się większa ilość korespondencji, która jest dla potencjalnego złodzieja sygnałem, że mieszkanie lub dom stoją puste. Dobrym rozwiązaniem są programatory czasowe, dzięki którym w różnych porach dnia w mieszkaniu zapala się światło, co stwarza pozory obecności domowników.