Wiosenna aura i ładna pogoda powoduje, że na drogach można spotkać więcej fanów dwóch kółek. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Podróżując pamiętajmy, że oprócz samochodów z dróg korzystają motocykliści i rowerzyści. Z uwagi na prędkość jaką są w stanie rozwinąć zmotoryzowani amatorzy jazdy na dwóch kółkach, mogą być niezauważeni przez innych kierowców, a to z kolei może doprowadzić do groźnego zdarzenia drogowego

Policjanci z drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Okazało się, że kierująca renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motocykliście podczas wykonywanego manewru skrętu w drogę podporządkowaną. Koniecznym było wezwanie na miejsce pogotowia ratunkowego, które zabrało kierującego jednośladem do szpitala, ponieważ doznał urazów kończyn dolnych. Tym razem zderzenie osobówki z motorem zakończyło się szczęśliwie, ale niestety nie zawsze taki właśnie jest finał.

Amatorzy jazdy na motorze z niecierpliwością wyczekiwali wiosny, by w końcu na dobre rozpocząć swój sezon. Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak nie można zapomnieć, że priorytetem powinno być bezpieczeństwo. Ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. W momencie zderzenia z innym pojazdem bądź drzewem motocyklista narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie.

Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Należy wzmóc czujność i przed wykonaniem manewru na drodze spojrzeć w lusterka nie raz, a przynajmniej dwa razy. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stając się przez to mniej widoczni dla pozostałych uczestników ruchu. Dlatego kierowco- patrz uważnie w lusterka. Motocyklisto- wykonuj manewry wyprzedzania rozsądnie i zadbaj o swoją widoczność na drodze zakładając na przykład kamizelkę odblaskową.