Po tym, jak do policjantów wpłynęła informacja od rodziny, że ich bliski chce popełnić samobójstwo, natychmiast rozpoczęto działania. Mundurowi zbierali informacje od osób, które miały z poszukiwanym ostatni kontakt oraz sprawdzali miejsca, gdzie mógł przebywać. Na szczęście stróże prawa dotarli do 43-latka w porę. Desperat potwierdził, iż miał zamiar targnąć się na życie z powodów osobistych. Została mu udzielona pomoc lekarska. 43-latek przebywa pod opieką lekarzy specjalistów.

Rodzina 43-latka zwróciła się do mundurowych o pomoc w jego odnalezieniu. Obawiała się, że odbierze sobie życie. Obawy te były realne, ponieważ mężczyzna przyszedł do swojej matki ze sznurem w ręce, a na szyi miał widoczne ślady otarcia z tego sznura. Gdy próbowała z nim porozmawiać, uciekł mówiąc, że się zabije. Policjanci natychmiast zajęli się tym zgłoszeniem. Wszystkie siły zostały skierowane na poszukiwania mężczyzny. Podjęte czynności na szczęście już po upływie paru godzin doprowadziły policjantów do desperata. Mężczyzna potwierdził, że chciał odebrać sobie życie. Została mu natychmiast udzielona pomoc lekarska, a następnie został objęty opieką przez lekarzy specjalistów w szpitalu.

Przypominamy, że pomoc można znaleźć u osób oraz w instytucjach pomocowych takich jak: psycholog, psychiatra, Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację Itaka 22 484 88 01, Ośrodek Interwencji Kryzysowej czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

W sytuacji zagrożenia życia zawsze należy dzwonić na numer alarmowy 112!