Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siemianowice Śląskie

W Dzień Wszystkich Świętych siemianowiccy mundurowi uczcili pamięć poległych Policjantów. Przy pomniku pomordowanych i poległych funkcjonariuszy Policji województwa śląskiego z komisariatu w Siemianowicach Śląskich, kierownictwo tutejszej Komendy oddało hołd oraz zapaliło symboliczny znicz upamiętniając w ten sposób śmierć policjantów. O tej tragicznej historii pamiętali także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, którzy wspólnie z policjantami zapalili znicz.

W dzień Wszystkich Świętych Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich nadkom. Rafał Stańko wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Prewencji podinsp. Sławomirem Górasem zapalił znicz pod pomnikiem znajdującym się przy naszej Komendzie. W ten symboliczny sposób mundurowi uczcili pamięć poległych policjantów. Historia pomnika jest bardzo ciekawa. Jest to pomnik ufundowany przez społeczeństwo „Pomordowanym i poległym funkcjonariuszom policji województwa śląskiego z komisariatu w Siemianowicach Śląskich, których szczątki odnaleziono w Miednoje oraz tym, którzy zginęli na wschodzie w latach 1939 - 1940”.

Dzień wcześniej o poległych tragicznie policjantach nie zapomnieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, którzy zapalili symboliczny znicz wspólnie z siemianowickimi stróżami prawa. Był czas rownież na refleksję o losach Polaków w tych czasach.