Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siemianowice Śląskie

W bajkowym klimacie siemianowiccy mundurowi spotkali się z półkolonistami spędzającymi czas w Siemianowickim Centrum Kultury. Wakacje trwają na dobre, więc policjanci wykorzystują wszelkie okazje, aby spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami i porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. W ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo" stróże prawa przekazują informacje o tym, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, podczas zabaw na podwórku oraz jak należy zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi.

Mundurowi podczas wakacji nie tylko kontrolują miejsca, w których grupuje się młodzież, ale prowadzą także szereg działań profilaktycznych. Jedną z takich form są spotkania z najmłodszymi. Dzisiaj stróże prawa odwiedzili Siemianowickie Centrum Kultury, gdzie dzieci przebywają na półkoloniach. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach spędzania czasu wolnego. Szczególnie zwracali uwagę na wypoczynek wodny i poruszanie się po ulicach. Dzieci dowiedziały się także, jak należy zachować się w sytuacji, gdy zostaną zaczepione przez nieznaną osobę. Wspólnie powtórzono numery alarmowe, które milusińscy doskonale pamiętali. Policjanci przestrzegli najmłodszych przed przyjmowaniem jakichkolwiek tabletek czy proszków od innych, ponieważ mogą to być środki, które będą groźne dla ich zdrowia bądź nawet życia. Aby zwiększyć bezpieczeństwo o zmroku, każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową, dzięki której będzie widoczne na drodze. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.