Nawet 3 lata więzienia grozi 19-latkowi, który jechał motorowerem wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyzna wpadł podczas policyjnej kontroli na ulicy Plebiscytowej. Wtedy okazało się, że posiada aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do 2021 roku. Dodatkowo motorower, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC.

Tuż przed godziną 22.00 policjanci z drogówki zauważyli jadący ulicą Plebiscytową motorower, na którym zasłonięte były tablice rejestracyjne. Jednośladem jechał 19-letni siemianowiczanin. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie może kierować pojazdami mechanicznymi, ponieważ zakazał mu tego sąd. Sądowy zakaz dopiero co zaczął go obowiązywać, a jego koniec miał przypaść w 2021 roku. Ponadto motorower nie był ubezpieczony i nie miał aktualnych badań technicznych. 19-latek wkrótce odwiedzi komendę, gdzie śledczy przedstawią mu zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi mu nawet 3 lata więzienia.  


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.